......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 300783

TÜRKİYE EKONOMİSİ VE GELECEĞİMİZ

Yazar : | Tarih : 10 ay, 5 gün önce / | Görüntüleme : 1058
 TÜRKİYE EKONOMİSİ VE  GELECEĞİMİZ Cengiz YILDIZ (Köşe Yazısı)
Bugün köşe yazımı Türkiye'mizin ekonomisi, geleceği ,artıları ve eksileri üzerine yazmayı düşündüm. Her daim ifade ettiğim üzere Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesi ile "Erdem irade ve cesaretle yerli ve milli bir duruşla Türkiye'mizin menfaatlerini Aziz milletimizin önceliklerini dikkate alarak hep birlikte Türkiye'mizin şahlandıracağız." ifadelerini sık sık duymuşsunuzdur.
 Peki nasıl ekonomi noktasında bu kadar umutlusunuz? Sorusuna gelince: Cevaben derim ki; Türkiye'mizin şu anda öteden beri izlediği olumlu, vakur ve gerçekten de kendine yakışan stratejilerini, yatırımlarını sizlerle hasbihal ederek  paylaşmak isterim.  Türkiye hemen yakın sınırlarımızda, bağımsız bir dış politika izleyerek sınırlarımızda bir terör devleti kurulmasını engellemiştir. 
Türkiye'miz Akdeniz'de Libya ile yaptığı anlaşma ile artık Akdeniz haritasını değiştirmiştir. 
Ekonomide disiplin ile başlayan süreç şu anda dinamik bir hale gelmiş ve çok olumsuz gösterilmeye çalışılan ekonomik parametreler, müthiş bir şekilde düzeltilerek, iyileştirilerek vatandaş lehine hak ettiği noktalara doğru hızla ilerlemektedir.  Faizler %30 35 lerde iken şu anda ticari Faizler bile yüzde 12'ler sınırındadır. BDDK dediğimiz kurumun tabloları herkes tarafından denetlenmektedir. Bu rakamlara  olumsuz, yanlış diyen muhalefet ve birtakım kesimler BDDK yani bankacılık sektörü üzerinden ekonomimizi itibarsızlaştırmak istemektedirler. 
Şu anda dolar artık yerinde sayıyor .
Önceden Türkiye'miz ekonomi ile ilgili bir takım dış mihraklarca Türkiye aleyhinde yapılan açıklamalarla, bir anda ekonomik rakamlara yansıyan olumsuz durumlar hasıl olurdu. Ama şu anda artık liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın duruşuyla bu tarz dayatmaları, empozelerin yok edildiğini ve aşağılık kompleksinden kurtulduğumuzu görüyoruz.
İhracatın katlandığını, insanların bayram tatillerinde dahi otelleri tıklım tıklım doldurduğunu, sağlık turizminin büyüdüğünü ve birçok sağlık operasyonları için yurtdışından Türkiye'mize akın akın gelenlerin olduğunu görüyoruz.
Bu memleketin bir evladı olarak yapılacak çok işler olduğunu da parantez içinde söyleyerek Ümitli olduğumu, geleceğimizin 2020 lerin 2021 lerin ve daha nice Türkiyemizin, aziz milletimizin, şimdikinden çok daha güzel yayınları olduğunu  ifade etmek isterim. Hep beraber yapılacak çok işlerin olduğunu aziz milletimizin sabrıyla ve samimi duruş anlayışıyla başarabileceğimize inanıyorum.  
Lütfen olumsuz algılara, gereksiz bakış açılarına Türkiyemize zarar verecek söylemlere kulak vermeyelim. 
 Zira; "SÖZ KONUSU  TÜRKİYE İSE GERİSİ TEFERRUATTIR." diyorum.. Dua ve selamlarımla