......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 294470

CHP Antakya İlçe Başkanı Gökay Gökdemir GURURLUYUZ, MUTLUYUZ, HEYECANLIYIZ

Yazar : | Tarih : 9 ay, 5 gün önce / | Görüntüleme : 687
  CHP Antakya İlçe Başkanı Gökay Gökdemir  GURURLUYUZ, MUTLUYUZ, HEYECANLIYIZ
CHP Antakya İlçe Başkanı Gökay Gökdemir, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. Kuruluş yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda gururluyuz, mutluyuz, heyecanlıyız dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi adaleti yok edenlerin değil, çağdaş hukuk sistemini kurup adaleti sağlayanların partisidir diyen CHP Antakya İlçe Başkanı Gökdemir, partilerinin 96 yıldır ülkeye hizmet etme aşkıyla hizmet ettiğini söyleyerek şu açıklamalarda bulundu: “Cumhuriyet Halk Partisi 9 Eylül 1923‘te Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuştur.

Atatürkçü ve Sosyal Demokratik Siyasi görüşü benimsemiş olan ve bu anlayıştan asla vazgeçmeden milletimize hizmet eden ve milletten aldığı güçle varlığını sürdüren bir siyasi partidir.

Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye Cumhuriyetini modern, çağdaş, gelişmiş medeniyetler seviyesine çıkarmak için Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türkiye Siyasi hayatında mücadeleye başlamıştır. Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçilik, Laiklik, Devletçilik ve Devrimcilik partinin temel ilkeleri olmuştur.

Türkiye Cumhuriyetinin demokrasiye geçişi ve demokrasinin güçlenmesinde en büyük katkıyı partimiz yapmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye Cumhuriyetinin bağımsız laik, demokratik ve onurlu çağdaş bir devlet olarak var olması, güçlenmesi ve halkımızın mutluluğu için çalışmıştır, çalışmaya devam edecektir.

Ulu Önderimiz ve İlk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir.” sözleri 96 yıldır ülkemize hizmet etme aşkının kaynağıdır.

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhuriyetin mirasını yiyenlerin değil, bu mirası yaratanların,  bu mirasa sahip çıkıp, aydınlık yarınlara taşıyanların partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi adaleti yok edenlerin değil, çağdaş hukuk sistemini kurup adaleti sağlayanların partisidir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İsmet İnönü, Bülent Ecevit ve ebediyete intikal etmiş tüm Genel Başkanlarımızı şükran ile anıyor partimize emek vermiş İl ve İlçe Başkanlarımız ile tüm partilerimize saygılarımı sunuyorum. Gururluyuz, mutluyuz, heyecanlıyız. 96. yılımız kutlu olsun.” dedi.

(Haber Merkezi)