......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 296607

ATSO’NUN GİRİŞİMLERİ SONUCU FİRMALAR RAHAT NEFES ALDI

Yazar : | Tarih : 1 yıl, 6 gün önce / | Görüntüleme : 766
 ATSO’NUN GİRİŞİMLERİ SONUCU FİRMALAR RAHAT NEFES ALDIAntakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, ATSO’nun hızlı ve yerinde girişimleri olumlu sonuçlandığını belirterek firmaların rahat bir nefes aldığını söyledi.


Konunun çözümünde emeği geçen Komitelerimize, İNDER Yönetim Kurulu’na ve Odamız çalışanlarına teşekkür ediyorum diyen ATSO Başkanı Çinçin, açıklamasına şöyle devam etti: “Kamuoyunun da bildiği üzere 2018 yılının Ağustos ayında başlayan, piyasalardaki fiyat dengesizliği ve özellikle İnşaat Malzemeleri’ndeki fiyat artışları kamu ile inşaat işi yapan firmalarımızı oldukça olumsuz etkilemiştir. 
Bu kapsamda Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ve İnşaatçılar Derneği (İNDER) ile birlikte kamuoyunun bilgilendirilmesi için harekete geçtik. Tüm ülkede bu konuyu ilk kez gündeme taşıyarak Meslek Komitelerimiz ve Basın Mensuplarının katıldığı bir basın toplantısı gerçekleştirdik. 
Bu toplantının öncesinde bu konuyu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne, T.C. Ticaret Bakanlığı’na, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na ve Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay'a ve sonrasında ise tüm Hatay Milletvekillerine Odamızca yazılar yazılmış, konunun çözümünün önemli olduğu tarafımızca bildirilmiştir. 
Antakya Ticaret ve Sanayi Odamızın bu girişimi Devletimiz organları tarafından değerlendirilmiş ve İnşaat sektöründe faaliyet gösteren üyelerimizin talepleri doğrultusunda yeniden düzenlenmiştir. Bu konuda odamızın hızlı ve yerinde girişimleri olumlu sonuçlanmış ve firmalarımız rahat bir nefes almıştır. 
Konunun çözümünde emeği geçen Komitelerimize, İNDER Yönetim Kurulu’na ve Odamız çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.