......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 296609

ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN BELGE TAKDİMİ

Yazar : | Tarih : 1 yıl, 1 hafta önce / | Görüntüleme : 595
ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN BELGE TAKDİMİHatay Ülkü Ocakları Yaz Kursu Belge Takdim programı çeşitli etkinliklerle gerçekleşti.

MHP Hatay İl Başkanı Murat Adal, MHP Hatay Kadın Kolları Başkanı Dilek Demirdöven, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin ve Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Kayış ve birçok Ülkü Ocakları İlçe Teşkilatlarının da katıldığı program, İstiklal Marşı ve Saygı duruşuyla başladı.

Program, Kurs öğrencisi miniğin Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Kur’an tilavetinin ardından Hatay Ülkü Ocakları Başkanı Metin Taşçı, programın açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Açılış konuşmasının ardından sırasıyla yaz kursu boyunca yapılan etkinliklerin olduğu slayt gösterisi, MHP Hatay İl Başkanı Murat Adal’ın konuşması, kum sanatı gösterisi, kurs öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu tiyatro ve oratoryo gösterisi, plaket ve ödül töreni ve son olarak da Ülkü Ocakları Genel Merkez Sanatçısı Ahmet Öngel konseri gerçekleştirildi.

FATİH’İN VİZYONUNU KUCAKLAYANLARI SELAMLIYORUM

Hatay Ülkü Ocakları Başkanı Metin Taşçı yaptığı açılış konuşmasında “Orhun’dan gelen buyrukları yüreğinde taşıyanları selamlıyorum. Yüce peygamberin mübarek müjdesine sarılanları selamlıyorum, Anadolu’nun kilidini açan erenlerin inancını yaşatanları selamlıyorum, Ertuğrul Gazi’nin mirasını el üstünde tutanları, Fatih’in vizyonunu kucaklayanları selamlıyorum. Yedi düvele dersini veren milli mücadelenin yaşayan temsilcilerini selamlıyorum, Mustafa Kemal’in ” ya istiklal ya ölüm” kararını gönüllerinde, Başbuğumuz Türkeş Bey’in “üç hilalini” ufuklarında taşıyanları selamlıyorum, Hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz, safalar getirdiniz. Türklük şuuruna haiz olan siz kıymetli kardeşlerim; Şuur hatırayı, bir inanca dönüştürür. Şuur, bir nakli, bir sözü, asırlara eriştirir. “Ülkücü görünmek kolay, ülkücü olmak zor, ülkücü kalmak ise çok daha zordur.

Nitekim sevdasını şuura dönüştürmemişlerin kısa menzilli ufukları, büyük davaların en büyük engelleri olmuştur. Gönül heyecanla beslenir, şuur ise akıl ve bilgi ile yaşar, devam eder. Elbette her ikisine de ihtiyaç vardır ve birbirlerini tamamlarlar. Ancak şuursuz bir heyecan kalıcı olmaz ve şuursuz bir hissiyat saman alevi gibi söner gider. Bu nedenle de, son dönemin revaçta kavramı olan “Ülkücünün eskisi” asla olmaz, böyle bir kavram bulunmaz. Bunlar olsa olsa heyecanı şuura geçirememiş, ülkücü olmaya çalışmış becerememiş kişilerdir. Zaten bunlara da ülkücü denmez. Zira Ülkücülük, heyecan ve inançla desteklenen şuurla kavrama halidir. Şuurun kaynağı ise bilgidir, eğitimdir ve öğretimdir.

Ey Türk titre ve kendine dön. Buradan aldığım güçle ve size olan inancımla diyorum ki; Türk milleti ilelebet var olacaktır. Cihana damgasını mutlaka, ama mutlaka yine vuracaktır. Türk milleti bunu da mutlaka başaracaktır. Çünkü kendisini onun bekasına adamış sevdalıları vardır. Çünkü varlığını milletine adamış ülkücüleri vardır ve buradadır. Ülkü Ocakları bu necip milletin yükselen sesidir. Bu ses; tarihin derinliklerinden gelen, kayda girmiş beş bin yıllık ve inancımız odur ki; insanlık tarihin en başında ulu Tanrı’nın kut bahşettiği Türk’ün kıyamete dek sürecek olan sesidir. Sultan Alparslan’ın Malazgirt’ten, Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul’dan, Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’dan, Cennet mekân Başbuğumuzun ve ülkü erlerinin zindanlardan, tabutluklardan çıkarak, bu mübarek vatan toprağı için can verdiği mübarek bir sestir. Bu ses; şahsi ihtiras ve menfaat peşinde koşanların değil, davasına biat edenlerin sesidir. Bu sesi gelecek kuşaklara taşımak için Genel Merkezimiz ve Genel Başkanımız Sinan Ateş beyefendinin talimatlarıyla yaz kursu açarak, gençliğe hizmet etmeye çalıştık. Bu kursun en çok yorulanları, il yöneticilerimiz Ali Günay ve Betül Yurtseven kardeşlerime huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

(Haber Merkezi)