......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 281109

HATAY VALİLİĞİ’NDEN CHP’Lİ SUZAN ŞAHİN’E CEVAP

Yazar : | Tarih : 4 ay, 3 hafta önce / | Görüntüleme : 290
HATAY VALİLİĞİ’NDEN CHP’Lİ SUZAN ŞAHİN’E CEVAPHatay Valiliği, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili Suzan Şahin’in Reyhanlı Kaymakamlığı önünde yaptığı açıklamaya cevap verdi.

Olayın oluşu ile ilgili bilgilerin bir kısmının gerçeği yansıtmadığı gibi soruşturmanın sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve gizliliğini ihlal edecek nitelikte olduğu değerlendirilmektedir diyen Hatay Valiliği, açıklamasına şöyle devam etti: “05 Temmuz 2019 tarihinde Reyhanlı’da meydana gelen patlamayla ilgili olarak CHP Hatay Milletvekili Sayın Suzan Şahin tarafından yapılan basın açıklaması, olayın mahiyeti ve oluş şekli güvenlik güçleri tarafından tespit edilmeden, deliller toplanıp adli makamlara iletilmeden ve ülkemizde yaşayan sosyal grupların hassasiyeti göz önünde bulundurulmadan yapılan bir açıklama olmuştur.

Olayın oluşu ile ilgili bilgilerin bir kısmının gerçeği yansıtmadığı gibi soruşturmanın sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve gizliliğini ihlal edecek nitelikte olduğu değerlendirilmektedir.

Kamuoyunun doğru bir şekilde bilgilendirilmesi açısından bu tür açıklamaların yetkili organlar tarafından yapılmasının yerinde olacağı aşikârdır.

Ayrıca, adli süreci etkilemeye yönelik bu açıklamalar hukukun da konusudur.” dedi.

(Haber Merkezi)