......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 271308

ÖZAL’DAN PROJE ATAĞI

Yazar : | Tarih : 2 ay, 1 hafta önce / | Görüntüleme : 175
ÖZAL’DAN PROJE ATAĞI

Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal, yaklaşan yerel seçimler öncesinde Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde basın mensupları ile bir araya gelerek, Antakya için projelerini anlattı. Başkan adayı Özal, Saadet Partisi tek parti olarak seçimlere girdiğini ve gerek Hatay, gerekse tüm Türkiye’de Büyükşehir ve ilçe belediye başkanı adayları olduğunu söyledi.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleşen proje tanıtım toplantısında açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Antakya Belediye Başkanı Adayı Fahri Serdar Özal “Antakya Belediye Başkan adaylığı ile yola çıktık. Her türlü imkânları olduğu halde AK Parti ve MHP, CHP ve İyi Parti ittifak ile çıktığı halde biz bir başımıza bütün ilçelerde ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde adaylarımız ile çıktık. Türkiye’mizin 1389 noktasında, tamamında tek başına giren tek partiyiz. Beka meselesi diyor arkadaşlar, bekayı zaten 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘oyunuz atın, bekamızı güvence altına alalım’ diyordu. 24 Haziran’da biz o işi hallettik. Bu seçimlerimiz yerel seçimler. Cumhurbaşkanı veya başkan seçmiyoruz. Antakya’mızı, Hatay’ımızı emanet edecek emin eller, dürüst insanlar lazım. Dürüstlük ilkesi ile yola çıktık ve bu yolda hayatımız geçti zaten. Cumhurbaşkanı görevinde ancak biz Antakya Belediye Başkanı’nı seçeceğiz. Şu an gelinen nokta da Antakya Belediyesi borç batağında. Antakya Belediyesi’nde israf, yolsuzluk ve rüşvet ile ilgili anket yapılmış ve maalesef yüzde 70 ile Türkiye rekoru kırılmış. Elbette üzülerek anlatıyoruz ama gerçek bu. Antakya Belediyesi’nin hizmetlerinden memnun musunuz? Diye bir anket daha yapılmış ama bu ankette de 5 üzerinden yapılan değerlendirme de 2,5’un üzerine çıkamadı. Yol ve kaldırım çalışmasında Antakya Belediyesi 1,96’lık değerlendirme ile sınıfta kalmış. Antakya’nın en önemli sorunları ile ilgili yapılan ankette ise yaklaşık yüzde 50 yol ve kaldırım demiş Antakya halkımız.

Bizimev dediğimiz projeler her mahalleye yapılacak, taziye evleri oluşturacağız. O bölgenin yakınında ki derneklerin, spor kulüplerinin kullanabileceği, toplantı yapılacak kullanım alanları yapacağız. Okullarda okul, aile ve öğrenci hizmetleri müdürlüğü kurulacak. Okullarda güvenliği, temizliği ve bakımı sağlayacağız. Okul yönetimlerine ve öğretmenlerimize destek vererek, aile ve öğrenci sorunlarını ele alıp destek olacağız. Hatay Yardımlaşma A.Ş. (HAYAŞ) projesini hayata geçireceğiz. Hayaş projesi üretimden pazarlamaya bir market sistemidir. Arz edilen ürünleri Antakya’nın çiftçisinden, esnafından alarak Antakya ekonomisine katkı, gençlere de iş kapısı olacak. Hayaş’ın kazancını da Antakya’nın ihtiyaçlı halkına ‘huzur kart’ ile dağıtılacak. Esnafımızın sorunlarını istişare ile planlayıp çözeceğiz. Sorunlar ancak belediye, esnaf ve halk işbirliği ile çözülebilir. Gençlik hizmetleri birimleri kurarak, ihtiyaçlı öğrencilerimize ve bu uğurda çalışan hayır derneklerine destek olacağız. Her mahalleye halı sahalar, spor tesisleri yaparak eğitimli öğretmenler eşliğinde onları kötü alışkanlıklardan da koruyacağız. Yaşam alanlarımızı temiz ve sağlığa uygun bir hale getirerek çevre bilincini geliştireceğiz. Antakya en iddialı ve temiz belediyeler arasında yer alacak. Yağmur suyu depolama göletleri ve şelaleler ile vatandaşımızın nefes aldığı yeşil alanları, piknik alanlarını arttıracağız” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)