......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 271308

REİSE MUHTEŞEM COŞKU

Yazar : | Tarih : 2 ay, 3 hafta önce / | Görüntüleme : 1711
REİSE MUHTEŞEM COŞKUCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında katıldığı Hatay mitinginde Hataylılar tarafından muhteşem bir coşkuyla karşılandı. Pazar günü İtfaiye Meydanı’nda düzenlenen mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinde Hatay’ın irfanını göstererek, yüzde 51 oy oranıyla Cumhur İttifakı’nı birinci parti yaptığını ifade ederek, aynı zaferi 31 Mart seçimlerinde de beklediğini söyledi.

“Hatay’ın, sırtındaki CHP yükünden artık kurtulması gerekiyor” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan Cumhur İttifakının adaylarına destek istedi.

MİLLETİN İÇİNDE SİYASET YAPIYORUZ

Hatay’a daha önce 16 defa geldiğini, sadece seçimden seçime Hataylıları hatırlamadığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çünkü biz bu ülkeyi, bu milleti seviyoruz. Biz diğerleri gibi fildişi kuleler, sırça köşkler içinde değil; milletin içinde, halkın arasında siyaset yapıyoruz. Ana muhalefet, Ankara’ya sıkışıp kalmışken, biz bugün 16. il mitingimizi gerçekleştirdik. Millet, 33 gün sonra sandığa gidecek, beyler hâlâ Ankara’da liste savaşı veriyor” dedi.

Cumhur İttifakı’nın adaylarının her birinin kendisini ispat etmiş, tecrübeli isimler olduğunu, ana muhalefet partisinin başını çektiği ittifakın adaylarının ise sürekli yenilen kişilerden oluştuğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin Ankara adayının da partisinin ambleminden korktuğunu, seçim afişlerinde CHP’nin amblemini dahi kullanamadığını sözlerine ekledi.

31 MART HATAY’IN MAKÛS TALİHİNİN DEĞİŞTİĞİ GÜN OLACAK

Türk siyasetine şeffaflığı, saydamlığı ve milletin huzurunda hesap verme alışkanlığını AK Parti’nin kazandırdığını, 100’er günlük icraat programlarıyla hesap verme işini Cumhurbaşkanlığı nezdinde kurumsal hâle getirdiklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk 100 Günlük İcraat Programı’nda açıkladıklarının “yüzde 97”sini gerçekleştirdiklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan,  şimdi de ikinci 100 Günlük Eylem Planı’nda yer alan yaklaşık 24 milyar liralık, 454 icraatı belirlenen sürede bitirilmesini temin edeceklerini vurguladı.

İnşallah 31 Mart Hatay’ın makûs talihinin değiştiği gün olacaktır. İnşallah 31 Mart Hatay’ın yeniden gönül belediyeciliğine kavuştuğu gün olacaktır” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay’a 17 yılda 29 milyar liralık yatırım yaptıklarını ifade ederek, eğitimden sağlık yatırımlarına, ulaşım ve altyapı çalışmalarından sosyal donatılar ile spor merkezlerine, toplu konut projelerinden restorasyon çalışmalarına, içme suyu ve sulama çalışmalarına kadar geniş bir yelpazede gerçekleştirilenleri anlattı.

Hataylı çiftçilere toplam 2,2 milyar liralık tarımsal destek, girişimcilere 14 milyar liralık teşvik, 67 bin işyerine 1,5 milyar lira SGK prim desteği verdiklerinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mobilyacılar İhtisas Sitesi ile Ayakkabıcılar İhtisas Sitelerinin en kısa zamanda yapılarak esnaflara teslim edileceği müjdesini verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerinin önemine işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “İstikrarın sürmesi, ekonominin güçlenmesi için 31 Mart’ta bir yol kazasının yaşanmasına müsaade edemeyiz. Terörle mücadeledeki başarılarımızın çok daha ileriye taşınması için, AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak 31 Mart’ı da başarıyla atlatmamız gerekiyor. Suriye’nin kuzeyinde güvenli bölgeler kurup, Suriyeli muhacirleri tekrar vatanlarına huzur-u kalple geri döndürmek için de 31 Mart’tan büyük bir zaferle çıkmamız gerekiyor. İnşallah bu seçimlerden de alnımızın akıyla çıkacak ve 2023 yılına kadar seçim olmadan enerjimizin tamamını yapısal reformlara vereceğiz. Hataylı kardeşlerimin basiretine, ferasetine güveniyorum. Biliyorsunuz, Hatay’da büyükşehir ve 12 ilçemizde AK Parti, 3 ilçemizde ise Cumhur İttifakı’ndaki ortağımız MHP adaylarıyla seçime giriyoruz. Sizlerden gerek AK Parti’nin adaylarına, gerekse Cumhur İttifakı’nın adaylarına destek bekliyorum.” dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan AK Parti Hatay Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler ile ilçelerde Cumhur İttifakı’nın adaylarına destek isteyerek, konuşmasını tamamladı.

(Haber: S.Ergin-A.Güraslan-N.Çelik)