......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 272914

DİKSİYON EĞİTİMİ SEMİNERLERİ BAŞLIYOR

Yazar : | Tarih : 8 ay, 3 hafta önce / | Görüntüleme : 381
DİKSİYON EĞİTİMİ SEMİNERLERİ BAŞLIYORAntakya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Celal Mursaloğlu ve Antakya Rotary Kulübü Dönem Başkanı Gülnaz Habip yaptıkları açıklama ile “Tülin Erduran’ın Doğru, Etkileyici ve Güzel Türkçe İçin Diksiyon Eğitimi Seminerlerinin bu dönemde Antakya Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda verilebilmesi için hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.

   Antakya Ticaret Borsası’nda devam eden başvuru ve kayıtların bugün sona ermesiyle eğitim 13 Ekim Cumartesi günü saat 9.30’da her zaman olduğu gibi törenle başlayacak.

E. Öğretim Görevlisi (MKÜ) Tülin Erduran’ın yıllardır gönüllü olarak eğitmenliğini yaptığı seminerler 30 ders saatlik bir programı içeriyor. Cumartesi sabahları üçer oturumla on hafta devam ediyor ve Katılım Belge Töreni ile sona eriyor.

Tülin Erduran’ın Doğru, Etkileyici ve Güzel Türkçe İçin Diksiyon Eğitimi Seminerleri  programı sadece diksiyon eğitimi ile sınırlı değil. Zengin bir içeriği barındırıyor. Özünde “Konuş ki seni görebileyim” sözünün doğruluğu var. Doğru nefes alma uygulamalarıyla başlayan eğitim; Türkçe’nin ses bilgisi(fonetik) ve söyleyiş özellikleri, beden dilini de içeren sözel iletişim becerileri, hitabet kuralları, topluluk önünde konuşma, medya(yayın) konuşması, uygulamalı sunuş yöntemleri gibi konu başlıklarını içeriyor ve katılımcılar her hafta şarkılı-türkülü, sunumlu bir ortamda bilgi edinerek zamanlarını coşkuyla değerlendiriyor. Ayrıntılı bilgiler 0 536 600 61 81 numaralı telefondan alınabilir.

(Haber Merkezi)