......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 273294

DİYANET-SEN’DEN VEFA

Yazar : | Tarih : 9 ay, 6 gün önce / | Görüntüleme : 417
DİYANET-SEN’DEN VEFA

 Din Görevlileri Haftası nedeniyle Diyanet-Sen Hatay Şubesi tarafından bir etkinlik düzenlendi.

Diyanet-Sen Hatay Şubesi tarafından düzenlenen din görevlilerine vefa etkinliği Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından Diyanet –Sen Hatay Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Hasan Urhan’ın konuşması ile devam etti.

Diyanet-Sen’in düzenlemiş olduğu kahvaltılı etkinliğe AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Memur-Sen’e bağlı sendika temsilcileri ve Diyanet-Sen üyeleri katıldı.

Amacımız Peygamber varisi bu mesleği daha iyi şartlarda sürdürülebilmesi için mücadele vermektir diyen Başkan Urhan, “Diyanet-Sen Türkiye’nin en büyük din görevlileri sendikası. Amacımız, düsturumuz peygamber varisi bu mesleği daha iyi ve daha uygun şartlarda sürdürebilmektir.  Bizler saldırıların her şekline karşıyız. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. 15 Temmuz hain darbe girişiminde en büyük sorumluluğu üstlenen Diyanet camiasıdır. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Diyanet-Sen Başkanı Urhan’ın ardından MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya yaptığı konuşmada üniversite olarak birçok projeye destek verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini söyledi.

MKÜ Rektörü Kaya’nın ardından konuşan AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, din görevlilerinin gençlerin ve toplumun yetişmesinde önemli bir paya sahip olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından Diyanet-Sen’in din görevlilerine vefa programı yapılan dua ile sona erdi.

(Haber: İ.Hakkı Ergin-Mustafa Aydın)