......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 273339

DEFNE HASTANESİ’NDEN ANLAMLI PROTESTO

Yazar : | Tarih : 9 ay, 1 hafta önce / | Görüntüleme : 385
DEFNE HASTANESİ’NDEN ANLAMLI PROTESTO

Özel Defne Hastanesi’nde İstanbul’da çalıştığı hastanede silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Dr. Fikret Hacıosman’a saldırıyı kınanarak sağlıkta şiddet protesto edildi.

Hastane yönetimi, Doktorlar, Hemşireler ve çalışanların siyah tişörtleri ile katıldıkları protesto programı Dr. Fikret Hacıosman’ın fotoğrafının bulunduğu çelenk etrafında saygı duruşu ile başladı. Anlamlı protestoya hastaneye tedavi amaçlı gelen hastalarda katılım göstererek sağlıkta şiddeti kınadılar.

Sağlıkta şiddetin son bulmasını dilediklerini ifade eden Özel Defne Hastanesi Genel Müdürü Uzm.Dr.Mehmet Çelikel bir meslektaşlarını daha saldırı sonucu kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarının altını çizerek giderek azalacağı yerde günden güne artan sağlıkta şiddet konusunun öldürmeye varan infial yaratıcı boyutlara erişmesinin derin üzüntüsü içerisinde olduklarını bir kez daha yineledi.

Çelikel; “Bir doktor kolay yetişmiyor hele ki alanında çok başarılı bir isim olan değerli meslektaşım Psikiyatrist Fikret Hacıosman gibi hocalarımız hiç te kolay yetişmiyor. Silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Dr. Fikret Hacıosman’a Allah’tan rahmet, tüm Türkiye’ye başsağlığı diliyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)