......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 273294

JANDARMAN’DAN DRONE İLE TRAFİK DENETİMİ

Yazar : | Tarih : 9 ay, 6 gün önce / | Görüntüleme : 358
JANDARMAN’DAN DRONE İLE TRAFİK DENETİMİ

Hatay İl Jandarma Komutanlığı, il genelinde karayolunda trafik timleri ile koordineli olarak havadan helikopter destekli trafik denetimi yaptı.

İçişleri Bakanlığı tarafından 100 günlük eylem planı kapsamında planlanan drone ile havadan trafik denetimleri ile trafik kazalarının en aza indirilmesi hedefleniyor.

Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada “İçişleri Bakanlığının 100 Günlük Eylem Planı kapsamında trafik denetimlerinde etkinliğin artırılması amacıyla jandarma trafik sorumluluk bölgesindeki yollarda ihlallerin önlenmesi maksadıyla helikopter ve drone ile havadan trafik denetimi yapılması planlanmıştır.

Bu kapsamda Hatay İl Jandarma Komutanlığınca 06 Ekim 2018 tarihinde Hatay il genelinde karayolunda trafik timleri ile koordineli olarak havadan helikopter destekli trafik denetimi yapılmıştır. Uygulamada kural ihlali yapan araçlara cezai işlem uygulanmıştır.

Trafik kazalarını en aza indirerek can ve mal kayıplarını en asgari düzeyde tutmak maksadıyla teknolojik araç ve gereçleri kullanmak suretiyle hava destekli trafik denetimleri sürdürülecektir.” denildi.

(Haber Merkezi)