......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 273339

DÜNYA SATRANÇ FEDERASYON’DA DAHA GÜÇLÜ OLACAĞIZ

Yazar : | Tarih : 9 ay, 1 hafta önce / | Görüntüleme : 275
DÜNYA SATRANÇ FEDERASYON’DA DAHA GÜÇLÜ OLACAĞIZ

Türkiye Satranç Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Daban, Dünya Satranç Federasyonu Asbaşkanlığına Türkiye Satranç Federasyon Başkanı Gülkız Tülay’ın seçildiğini belirterek Dünya Satranç Federasyonu’nda daha güçlü olacaklarını söyledi.

Gürcistan Batum’da bir yandan 43. Dünya Satranç Olimpiyatları gerçekleşirken diğer taraftan da Dünya Federasyon Başkan Seçimi gerçekleştirildiğini belirten Türkiye Satranç Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Daban, açıklamasına şöyle devam etti:  “Yeni Dünya Federasyon Başkanı (Rusya Federasyon Başkan Yardımcısı) Arkady Dvarkovıch seçildi. Dvarkovıch tarafından Dünya Satranç Federasyon As Başkanı Olarak Türkiye Satranç Federasyon Başkanımız Gülkız Tülay Hanım atandı.

Türkiye Satrancına Hayırlı Uğurlu olsun, yeni dönemde Türkiye Satranç Federasyonu Olarak Dünya Satranç Federasyonunda daha etkin ve güçlü olacağız.

2017 Dünya Satranç Federasyonu Gazetecilik Ödülünde En iyi Ulusal Federasyon Web Sitesi Ödülünü Türkiye Satranç Federasyonumuza verilmiştir.

En kıymetlilerimiz A Milli Takım sporcularımız olmazsa olmazlarımız sonuç ne olursa olsun Türkiye’ye yakışır bir şekilde mücadele ettiler, emeklerine yüreklerine sağlık, Ne Mutlu Türkiye’mizi en güzel şekilde temsil edebilmemize gurur duyduk.

Başarı gelmiştir, tekrar gelebilir ve gelecektir de, organizasyon yapılmıştır, tekrar yapılabilir yapılacaktır da, ama üzerinde şehitlerimizin kanlarıyla oluşan tekrarı oluşacak bir vatan başka bir Türkiye yok. Türkiye’nin gücünü, varlığını, birliğini ve beraberliğini temsil eden herkese sonsuz teşekkürler”  diyerek sözlerine son verdi.

(Haber: Vildan Sipahi)