......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 273339

ÂŞIK FEYMANİ, BU AKŞAM HATAYLILARLA BULUŞUYOR

Yazar : | Tarih : 9 ay, 1 hafta önce / | Görüntüleme : 457
ÂŞIK FEYMANİ, BU AKŞAM HATAYLILARLA BULUŞUYORÂşık Feymani, bu akşam Hatay Kültür Merkezinde saat: 19.30’da sevenleri ile buluşuyor.

 Hatay Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Ali Parlak, 3 Ekim 2018 de Hatay Gazeteciler Cemiyetinde bir basın toplantısı düzenleyerek şiir sevenlere bu etkinliğe davet etti.

HAŞYAD Başkanı Parlak’ın gazeteciler cemiyeti ile yaptığı toplantıda Âşık Feymani ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “5 Ekim 2018 Cuma günü saat 19.30 Antakya kültür merkezinde Âşık Feymani’nin konuk olacağı program başlayacaktır. Âşık Feymani, programımızda gençlerimize âşıklık etkinliği aşılayacak” dedi.

Ali Parlak yanında olan Zeynel Abidin Payas ve Adil Çetin’e katıkları için teşekkür etti.

HAŞYAD Başkanı Ali Parlak’ın konuşması ile başlayacak programda Âşık Feymani’nin slayt eşliğinde biyografisi anlatılacak. Ardından Doç. Dr. Bülent Arı tarafından Âşık Feymani’de Popüler Kültür Algısı anlatılacak.

İlimizin sevilen şairleri Hüseyin Uzel, Kemal Güney, Hasan Konç, Aşık Medeni Karataş, Turgut Yörükoğlu, Zeynel Abidin Payas ve Zafer Yıldırım Elbistanlı tarafından Aşık Feymani’nin şiirlerinin yorumlanacağı program, dolu dolu içeriği ile şiir severleri bekliyor.

(Haber: Zeynep İşlek-Hatice Nur Aksoy)