......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 274858

ŞAİRLER KONAĞI’NIN KONUĞU ADİL ŞAN

Yazar : | Tarih : 11 ay, 4 gün önce / | Görüntüleme : 349
ŞAİRLER KONAĞI’NIN KONUĞU ADİL ŞAN

 

 

Ergin Medya TV’de her hafta Cumartesi günleri canlı olarak yayınlanan Ali Parlak İle Şairler Konağı programının bu haftaki konuğu ünlü sanatçı-yazar Adil Şan olacak.

Her hafta şiir severleri ekran başına kilitleyen Ali Parlak ile Şairler Konağı’nın konuğu, Diriliş Ertuğrul dizisinde oynayan ünlü sanatçı-şair Adil Şan, en güzel şiirlerinin okuyacak.

Programın sunucusu Ali Parlak, yaptığı açıklamada “Bu hafta Şairler Konağı’nda Halepli Türkmen sanatçı Adil Şan ile birlikte sazlı sözlü hasbihal edeceğiz.
Türkçe okuma yazmayı TRT’de yayınlanan Susam Sokağı adlı çocuk programından öğrenen Adil Şan, 12 Eylül 1980 tarihinde Halep’in Türkmen köyü Kalkım’da doğdu. 
Yıllarca Türkiye’de bulunan yakın akrabalarına sınırdan el sallayarak konuşan ve hasret gideren Adil Şan 2003 yılında Türkiye’ye geçiş yaptı ve Gaziantep’e yerleşti.
Aynı yıl ilk albümü olan “Çobanbey Elleri” adlı albümü çıkardı. 2006 yılında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde işe başladı. 2007 yılında belediyenin Türk Halk Müziği korosuna katıldı. Daha sonra sırasıyla; 2013 yılında “Hattüç”, 2016 yılında “Dilimiz” adlı şiir albümlerini çıkardı.
Ardından “Suriye Türkmenleri Kültürü” ve “Suriye Türkmen Atasözleri ve Deyimler Sözlüğü” adlı kitapları yayınladı. Daha sonra TRT’de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde Bayırbucaklı bir ozanı canlandırarak Türkmendağı adlı şiirini yorumladı.

Cumartesi günü saat: 12.00’de Ergin Medya TV facebook sayfasından canlı olarak yayınlanacak programı izlemenizi ve kaçırmamanızı tavsiye ederim” dedi.

(Haber: A.Vahit Güraslan)