......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 294470

CHP’Lİ GÜZELMANSUR ŞANLIURFA’DA

Yazar : | Tarih : 1 yıl, 10 ay önce / | Görüntüleme : 707
CHP’Lİ GÜZELMANSUR ŞANLIURFA’DACHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, başkanlığını yaptığı bir heyetle birlikte ekonomik krizi ve krizden çıkış yollarını konuşmak üzere Şanlıurfa’da 2 gün süren bir inceleme programında bulundu.

 Şanlıurfa’da sanayicisinden, ticaret erbabına, çiftçisinden medya mensubuna, esnafından müteahhidine kadar hemen hemen tüm kesimlerle bir araya gelme ve ekonomik krizi değerlendirme imkânı yakaladıklarını belirten Güzelmansur edindikleri bilgi ve izlenimleri raporlaştırarak Genel Merkeze ileteceklerini söyledi.

Yaşadığımız ekonomik krizi kökten çözebilmek için öncelikle sorun doğru teşhis edilmeli, ardından zaman kaybetmeden kararlı ve güçlü adımlar atılmalı diyen Güzelmansur,  şu değerlendirmelerde bulundu: “Ekonomi için en çok ihtiyaç duyulan güven sağlanmalı. Güven olmadan krizlerin üstesinden gelinemez. Alınması gereken önlemlerin geciktirilmesi maliyeti her gün kat be kat artırmaktadır.

Genel Başkanımız bir süre önce Ekonomik ve Siyasal krizden çıkış için CHP’nin 13 Maddelik Çözüm Önerisini açıkladı bunlar: Devlette Liyakat Sisteminin yeniden inşaa edilmeli, Demokrasiye Geçilmeli, Hukukun Üstünlüğü ve Hukuk Güvenliği Sağlanmalıdır, Merkez Bankası’nın Bağımsızlığı Sağlanmalıdır.

Akılcı Bir Dış Kaynak Yönetimine geçilmelidir. Dolar Esas Alınarak Yapılan İhaleler Süratle Türk Lirasına Dönüştürülmelidir. Kamu İhale Yasası Değiştirilmelidir. Sayıştay Uluslararası standartlarda denetim yapmalıdır. Bütçe Disiplini Sağlanmalı, Bütçe dışı uygulamalara son verilmeli. Dış Politika 180 derece değişmeli, dış politikada hamasete son verilmeli, iç politika malzemesi yapılmamalıdır.

Geleciğimizi ipotek altına alan kontrolsüz borçlanmalardan kaçınılmalıdır.  Rantiye'nin korunduğu, emeğin ve üretenlerin cezalandırıldığı vergi politikasına son verilmeli. Üretimi önceleyen bir planlama ve teşvik politikası yaşama geçirilmelidir. Türkiye israftan kaçınmalı, tasarruf yapmalıdır: israf, dengeli ve adil büyümenin düşmanıdır.

CHP’nin bu 13 maddelik çözüm önerisi istişarede bulunduğumuz tüm kesimler tarafından kabul edilmektedir. Bunları siyasi iktidarın da biran önce kabul ederek hayata geçirmesini diliyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)