......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 267775

SODES GENÇLERİ SPORLA BULUŞTURDU

Yazar : | Tarih : 9 ay, 1 hafta önce / | Görüntüleme : 315
 SODES GENÇLERİ SPORLA BULUŞTURDU

 

Sosyal Destek Programı SODES, Hataylı 1500 dezavantajlı genci sporla buluşturdu.

İstihdam, sosyal bütünleşme, kültür, sanat ve spor alanlarında göç, yoksulluk ve işsizlik gibi sorunların ve değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara en kısa sürede karşılık vermeyi hedefleyen SODES Hatay’ın yedi ilçesinde yaklaşık 1500 dezavantajlı gencimize yüzme kursu veriyor.

Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen Hatay Valiliği koordinesi ve Gençlik ve Spor Müdürlüğünün katkıları ile bir ay boyunca devam edecek yüzme kursları bugün start aldı.

Antakya yüzme havuzundaki açılış törenine Hatay Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M.Cemil Şensöz, Antakya Spor İlçe Müdürü Bekir Özçelik, Defne Spor İlçe Müdürü Sedat Öntürk, veliler ve sporcular katıldı.

Vali yardımcısı Nursal Çakıroğlu gündem ile ilgili konuşmasında; “Yaklaşık iki yıl önce iki milyon TL’lik bütçe ile başladığımız SODES projeleri bu yıl itibarı ile 15 milyon TL’ye çıkartıldı. Bu yıl içerinde Güdümlü beş proje hayata geçirilecek. Bunlar Ayakkabı montajı ve Saraciye kursu, Ahşap boyama kursu, Aşçılık kursu, Evde çocuk bakımı kursu ve Yüzme kursları olup Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilmektedir” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M.Cemil Şensöz ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Sporu bir yaşam biçimi haline getirmeyi amaçlıyoruz. Diğer bir amacımız ise Hatay’ın her köşesine sporu yaygınlaştırmak ve sevdirmektir. Bu amaçla Kalkınma Bakanlığını finanse ettiği ve yaklaşık 1500 dezavantajlı gencimize ücretsiz yüzme kursu vereceğiz. SODES tarafından desteklenen bu projeye destek veren tüm kurum ve kişilere teşekkür ediyorum” dedi. 

Açılışın ardından yaklaşık 250 kursiyere malzeme yardımı yapılırken konuklara da kokteyl verildi.

(Haber Merkezi)