......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 267775

ŞEHİDİN ADINA KÜTÜPHANE AÇILDI

Yazar : | Tarih : 9 ay, 1 hafta önce / | Görüntüleme : 210
 ŞEHİDİN ADINA KÜTÜPHANE AÇILDI

 

18 Mayıs 2016 tarihinde Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK’lı teröristlerin askeri zırhlı araca yönelik düzenlediği bombalı saldırıda şehit olan piyade sözleşmeli er Bestami Güler adına Antakya’nın Kisecik mahallesinde köy kütüphanesi açıldı.

Açılışa Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Türkiye Gençlik Vakfı Antakya İlçe Başkanı Ömer Bilgin ve vatandaşlar katıldı.

Kütüphanenin açılışında konuşan Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, bu tür yerlerin özellikle kırsalda çoğalması gerektiğinin önemini vurgulayarak: “Bu kütüphanenin açılışında önderlik eden Ömer Bilgin Hocama teşekkür ediyorum” dedi.

TÜGVA Antakya İlçe Başkanı Ömer Bilgin ise, Şehit Bestami Güler için bu kütüphaneyi oluşturduklarını kaydederek: “2 yıl önce Hakkari Şemdinli'de şehit düşen kardeşimiz Bestami Güler için yapılabilecek en anlamlı etkinlik kütüphane açmak olur diye düşündük. Böyle bir şey yapmak için girişimde bulunduğumuz da en büyük desteği Antakya Kaymakamımız Sayın Eflatun Can Tortop Beyefendi’den aldık. Kitap kampanyası düzenlediğimiz de Ankara İstanbul Gaziantep illerimiz başta olmak üzere birçok yerden kitap gönderildi. Bizler bu kütüphanenin diğer mahalle ve köylere de örnek olmasını temenni ediyoruz. Bu vesileyle şehidimize tekrardan Allah'tan rahmet ailesine sabırlar diliyoruz” dedi.

(Haber Merkezi)