......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 267775

TIBBİ İLAÇ DEPOSUNA OPERASYON

Yazar : | Tarih : 9 ay, 1 hafta önce / | Görüntüleme : 209
 TIBBİ İLAÇ DEPOSUNA OPERASYON

 

İskenderun ilçesinde ruhsatsız bir şekilde çalıştığı tespit edilen tıbbi ilaç deposuna operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonlar sonucunda Suriye uyruklu 4 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.

İskenderun Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada halkımızın güven, huzur ve sükûnu başta olmak üzere, gençlerimizin ve çocuklarımızın, kötü ve zararlı alışkanlıklardan  korunması amacıyla yürütülen çalışmalar titizlikle ve hassasiyetle sürdürüldüğü belirtilerek “Nitelikli Dolandırıcılık ile Kamu Kurum ve Kuruluşları Zararına Nitelikli Dolandırıcılık Suçları kapsamında İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği ekiplerince icra edilen çalışmalar neticesinde, İlçemiz Barbaros Mahallesi’nde bulunan bir adresin arka tarafında çeşitli marka ve ebatlarda ruhsatsız tıbbi ilaç deposunun bulunduğu ve yasa dışı olarak ilaç satışı yapıldığı yönünde alınan istihbarat doğrultusunda ilgili/yetkili merciden arama ve el koyma izni almak suretiyle 27/06/2018 günü söz konusu adrese operasyon gerçekleştirilerek, 1742 adet tıbbi ilaç ve medikal malzeme ele geçirilmiş olup, Suriye uyruklu M.S.E. isimli şahıs hakkında yasal işlem yapılmıştır.

İlçemiz Kurtuluş Mahallesi’nde bulunan bir adreste Suriye uyruklu doktorlar tarafından Suriye uyruklu hastaların muayene edildiği ve tedavi için ilaç yazdıkları yönünde alınan istihbarat doğrultusunda ilgili/yetkili merciden arama ve el koyma izni almak suretiyle 28/06/2018 günü söz konusu adrese operasyon gerçekleştirilerek, 1553 kutu, 395 Blister (kutusu olmayan açılmış ilaç), 433 adet tıbbi ilaç ele geçirilmiş olup, bu adreste çalışan Suriye uyruklu A.E. ve A.A. isimli şahıslar hakkında yasal işlem yapılmıştır.

Konu ile ilgili Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülmekte olan adli süreç devam etmektedir.” denildi.

(Haber Merkezi)