......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 271371

TED HATAY KOLEJİ’NDE İLK MEZUNİYET GURURU

Yazar : | Tarih : 1 yıl, 6 gün önce / | Görüntüleme : 356
  TED HATAY KOLEJİ’NDE İLK MEZUNİYET GURURULise kep atma ve mezuniyet töreni TED Hatay Koleji kampüs bahçesinde görkemli bir törenle gerçekleşti.

TED Hatay Koleji’nin ilk mezunlarını verdiği bu görkemli törende Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, TED Hatay Koleji Kurucusu Doç. Dr. Mustafa Özat, veliler, idareciler, öğretmen ve öğrenciler hazır bulundu.

TED Hatay Koleji Özel Anadolu Lisesi 12.sınıf öğrencileri ve öğretmenleri oluşturulan sırayla, alkışlar eşliğinde yerlerini aldılar. 

Törende Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve TED Hatay Koleji Kurucusu Doç. Dr. Mustafa Özat’ın konuşmalarının ardından okul müdürü Ahmet Akaracı günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı ve ilk mezunlar için TED Hatay Koleji adına yazdığı şiiri seslendirdi.

Ardından okul birincisi Alperen Yılmaz, okul ikincisi Deniz Temel, okul üçüncüsü Efe Günal’a Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş plaketlerini verdi.

Okul temsilci başkanı Bora Mazmanoğlu’nun duygulu konuşmasının akabinde öğrencilere mezuniyet belgeleri öğretmenleri tarafından sırayla verildi.

Mezuniyet töreninin bir sonraki aşaması flama devir ve teslim töreniyle devam etti. Lise öğrencisi Burak Altınaş’ın eşliğinde tüm öğrenciler mezuniyet işareti olan “püskül çevirme” ve “kep atma” seremonisi büyük bir heyecan ve coşkuyla gerçekleştirildi. Kep atma seremonisinin ardından da misafirlere kokteyl verildi.

(Haber Merkezi)