......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 271371

KANDİLDE CAMİLER DOLDU

Yazar : | Tarih : 1 yıl, 1 hafta önce / | Görüntüleme : 355
  KANDİLDE CAMİLER DOLDUKadir Gecesi münasebetiyle vatandaşlar adeta camilere akın etti. Kadir Gecesi’ni en iyi şekilde değerlendirmek, feyz ve bereketinden istifade etmek isteyen vatandaşlar iftarın hemen ardından camileri doldurmaya başladı.

Kadir Gecesi münasebetiyle il genelindeki bütün camilerde program düzenlendi. Habib-i Neccar Camii’ndeki programda, teravih namazı öncesi İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu vaaz etti.

İl Müftüsü Kavillioğlu vaazında;” Kadir Suresi’ni okuyarak dinimizde Kadir Gecesi’nin ayrı bir yeri var.  Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in bu gecede nazil olmaya başladı, bu gecenin bin aydan daha hayırlı bir gece olduğu, bu geceyi hakkıyla idrak edebilenlerin geçmiş günahlarının affedileceği belirtilmiş.  Ramazan ayının 27. gecesi Kadir Gecesi olarak idrak ediliyor.

Kaza ve nafile namazlar kılarak, Kur’an-ı Kerim okuyarak, tevbe istiğfar ve dua ederek bu geceyi en iyi şekilde değerlendirelim. Ailemiz, şehrimiz, ülkemiz, devletimiz, milletimiz ve Âlem-i İslam için dualar edelim.” dedi.

Vaaz sonrasında teravih namazı eda edildi. Namazdan sonra din görevlileri tarafından Kur’an ziyafeti verildi. İlahi ve kasideler okundu.

Program, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu’nun yapmış olduğu hatim duası ile sona erdi.

(Haber Merkezi)