......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 271371

HATAY, TURİZMDE ŞAHA KALKACAK!

Yazar : | Tarih : 1 yıl, 1 hafta önce / | Görüntüleme : 347
HATAY, TURİZMDE ŞAHA KALKACAK!Eski Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı ve AK Parti Milletvekili adayı Hüseyin Yayman, Hatay'ın 24 Haziran seçimleri sonrasında turizmde şaha kalkacağını söyledi.

Seçim çalışmalarına tüm ilçelerde, mahallelerinde, köylerde devam eden Yayman, Samandağ'da pazarcı esnafını gezdi, çarşı esnafı ile buluştu.

Kapısuyu, Vakıflı, Zeytinli mahallelerinde halkla buluşan Yayman, Samandağ ilçesinin tarihi ve kültürel zenginliklerinin adeta "gizli kalmış bir cennet gibi" olduğunu söyledi.

Hatay ve Samandağ'ın büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğuna vurgu yapan AK Parti Milletvekili adayı Yayman, "Titus tüneli ve kaya mezarları dünya harikası, Vakıflı mahallesi, Türkiye'de var olan hoşgörü kültürünü anlatan en güzel örnek. Hıdırbey köyünde bulunan Musa Ağacı inanç turizmi için paha biçilemez hazinemiz. Yanı başınızda uzun bir kumsalı ile mavi deniz. Samandağ’ında her şey var turist yok. Hazırlayacağımız yeni eylem planı ile Samandağı'nı cazibe merkezi haline getireceğiz.

Buraya sadece yerli turistlerin gelmesi yetmez, yabancı turistleri de çekmemiz gerek. Bunun için deniz turizmi, doğa turizmi ve inanç turizmini birlikte düşünerek hareket edeceğiz. Hatay'a Samadağı'na inanç turizmi için gelecek her turist denize girebilmeli. Dünyanın en uzun kumsallarından birine sahibiz. Artık bununla övünmek yerine Türkiye ekonomisine, Hatay ekonomisine katkı vermesini sağlayacağız.

Yüzyıldır emperyalist güçler bizi bölmeye parçalamaya çalıştı. Yeri geldi Türk düşmanlığı ile yeri geldi etnik ve mezhebi zenginliğimizi kullanarak ama buna ne Türkiye izin verdi ne de Hatay. Biz bir oldukça, diri oldukça Allah’ın izni ile her saldırının üstesinde geliriz" dedi.

Samandağı'na sadece oy istemeye değil kalplere girmek için geldiklerini belirten Yayman, Hatay'a hizmete talip olduklarını belirterek Samandağ esnafından destek istedi.

(Haber Merkezi)