......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 273294

KÜLTÜR’LÜ ÖĞRENCİLERDEN MUHTEŞEM YILSONU GECESİ

Yazar : | Tarih : 1 yıl, 2 ay önce / | Görüntüleme : 378
  KÜLTÜR’LÜ ÖĞRENCİLERDEN MUHTEŞEM YILSONU GECESİKültür eğitim kurumları Antakya ve Samandağ şubelerinin mezun olan öğrencileri tarafından sahnelenen Geleneksel yılsonu kültür ve sanat gecesi muhteşem görüntülere sahne oldu. Hatay Kültür Merkezinde gerçekleşen ve salonun tamamının hınca hınç dolduğu programa Kültür Eğitim Kurumları Kurucuları Ali Girişken, Sibel Güzelmansur, Ramazan Geyik, Samandağ Kültür Temel Lisesi kurucu temsilcisi Linda Girişken, Antakya şubesi müdürü Ahmet Hamdi Ayda, müdür yardımcısı İbrahim Bayırlıoğlu Samandağ şubesi müdiresi Şekibe Harabalioğlu, Okul Aile Birliği Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın sunuculuğunu okulun başarılı öğretmenlerinden Mine Girişken ile Süleyman Çiçekli yaptı.

Her konuşmasında söylediği ifadeyi bir kez daha yineleyerek çocuğunuza bir yaşam kurmayın, onun kendi yaşamının mimarı olmasına yardımcı olun sözü ile konuşasına başlayan Kültür Eğitim Kurumları Kurucusu  Ali Girişken yaptığı konuşmasında “Eğitim bireyin sadece yaşamını daha olumlu, daha kaliteli ve güzel yapmakla kalmayıp toplumu geliştirmek ve ileriye götürmek açısından da çok önemli. Eğitimli insan her zaman önde gelir hem zaman başarılı olur, çünkü en önemli silahı bilgi ve birikim olur. Hepimiz çocuklarımızın ayakları sağlam yere basan, kendine güvenen ve özgüveni olan bir birey olmalarını istiyoruz. Bunlar da doğru eğitim sayesinde oluşacak özelliklerdir. Doğru eğitimle başaramayacağımız hiçbir şey yok. Hem bireysel hem de toplumsal açısından. İyi verilen bir eğitim daha bilinçli bireyler yetiştirilmesini sağlayarak, ülke kalkınmasına da katkı sağlıyor. Bu sebeple eğitim ve ülke kalkınması arasındaki ilişki çok önemlidir. Refaha kavuşmak isteyen ülkeler eğitimdeki bütün yenilikleri takip etmekte ve sürekli yenilenme çalışmaları yapmakta. Ülkemizin geleceği çocuklarımızın eğitimidir.

Kültür Eğitim Kurumları olarak çocuklarımızı yetişkin hayata en iyi şekilde hazırlamak için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Programın devamında sahnelenen Zeybek, Kız isteme oyunu, Şiir dinletisi, Atışma, Türküler, Dans gösterisi, Hoşgörü en iyi dindir kısa filmi, Hacivat Karagöz gösterisi, Hababam sınıfı oyunu, Anneler ve Çocuklar Yarışıyor yarışması ile finalde koro tarafından seslendirilen İzmir Marşı ve Memleketim eserlerine tüm konukların eşlik etmesi ile son bulan muhteşem gecede Kültürlü öğrenciler ve öğretmenler dakikalarca ayakta alkışlandı.

(Haber Merkezi)