......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 267710

OKUL MESCİTİ İBADETE AÇILDI

Yazar : | Tarih : 11 ay, 2 hafta önce / | Görüntüleme : 532
  OKUL MESCİTİ İBADETE AÇILDIHacı Kemal Çipe Vakfı tarafından Şehit Ahmet Benli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yaptırılan mescit, Cuma namazıyla birlikte ibadete açıldı ARA BAŞLIK

Yaptığı hayırlı çalışmalarla adından söz ettiren Hacı Kemal Çipe Vakfı, bir güzel hizmete daha imza attı.

Hacı Kemal Çipe Vakfı Başkanı Hüseyin Çipe’nin maddi ve manevi katkılarıyla Antakya Saraycık Mahallesinde bulunan Şehit Ahmet Benli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan mescit ibadete açıldı. Hacı Kemal Çipe Camisini de yaptıran vakıf, okullarda ki 17. mescidi yapmış oldu.

Allah’ın evi olarak nitelendiren mescitlere bir yenisi daha eklenirken, 100 kişi kapasiteli okul mescidi beğeni kazandı.

27 Nisan 2018 Cuma günü yapılan mütevazı mescit açılışına; Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Antakya İlçe Müftüsü Necati Şafak, Hacı Kemal Çipe Vakfı Başkanı Hüseyin Çipe, Şehit Ahmet Benli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Murat Yurtsever, Müdür Baş Yardımcısı Ercan Atasayar, öğretmen Cemil Çelikel, Ergin Medya sahibi Sadullah Ergin ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Müftü Necati Şafak cemaate Cuma namazını kıldırırken okul öğrencilerinden Ömer Konu’da müezzinlik yaptı. Cuma namazının ardından konuklara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Bu arada mescidin yapılmasını sağlayan Hacı Kemal Çipe Vakfı Başkanı Hüseyin Çipe’ye okul yönetimi adına Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko tarafından teşekkür plaketi verildi.

(Haber & Fotoğraf: İ.Hakkı Ergin)