......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 267710

HATSU’DAN OLUMSUZLUKLARA ANINDA MÜDAHALE

Yazar : | Tarih : 11 ay, 3 hafta önce / | Görüntüleme : 278
HATSU’DAN OLUMSUZLUKLARA ANINDA MÜDAHALEHatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) ekipleri, gece boyunca süren şiddetli yağmur yağışları sırasında ve sonrasında yapılan çalışma ile tıkanma yaşanan noktalarda su birikintilerinin deşarj edildiğini duyurdu.

Hatay genelinde akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağmur yağışları esnasında caddelerde oluşan su birikintilerini gidermek amacıyla ekiplerin seferber olduğunu bildiren Genel Müdürlük, ALO 185 HATSU Çağrı Merkezi’ne gelen bildirimler sonrasında gece geç saatlere kadar biriken suların vidanjör aracıyla çekildiğini ayrıca su giderlerinde taşma, tıkanma vb. sorun yaşayan vatandaşların imdadına yetiştiğini açıkladı.

Caddelerin üzerindeki muayene bacalarına yapılan müdahale sonrasında yağmursularının tahliye edilerek su birikintilerinin önlendiğini açıklayan İdare, trafik akışının normale dönmesi adına açık su kanallarında ve yağmur ızgaralarında yağmur sonrası biriken atıkların temizlendiğini bildirdi.

Kent genelinde ekiplere iletilen yüzlerce arıza bildirimlerine tüm vidanjör ve kılavuz araçlarının yardımı ile müdahalede bulunan HATSU, tüm olumsuzlukların ortadan kaldırılması için gece ve gündüz teyakkuz halinde olduklarını vurguladı.

(Haber Merkezi)