......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 267890

ZAMANINDA SEÇİME GİDİYORUZ

Yazar : | Tarih : 1 yıl, 2 hafta önce / | Görüntüleme : 280
ZAMANINDA SEÇİME GİDİYORUZCHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında, Hatay'da bulunmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.

Biz öyle veya böyle erken veya normal zamanında seçime gidiyoruz diyen Yılmaz, “Karşımızda ittifak kuran bir anlayış var. Biz bu ittifaka korku ve koltuk ittifakı diyoruz. Bizim kuracağımız ittifak ise geniş tabanlı halkın ittifakı olacaktır." dedi.

Hristiyan vatandaşların Paskalya Bayramı'nı kutlayan Yılmaz, "Bizim din, inanç ve ibadet hürriyetine sonsuz bir saygımız var. Bu saygımız Cumhuriyet Halk Partisinin de temel ilkesidir." dedi.

"Biz öyle veya böyle erken veya normal zamanında seçime gidiyoruz diyen Yılmaz, konuşmasına şöyle devam etti: “Karşımızda ittifak kuran bir anlayış var. Biz bu ittifaka korku ve koltuk ittifakı diyoruz. Bizim kuracağımız ittifak ise geniş tabanlı halkın ittifakı olacaktır. Biz bunu başarabileceğimizi düşünüyoruz. Çünkü Türkiye'nin en önemli üç konusu nedir derseniz; bir tanesi sosyo-ekonomik gelişmişlik farklılıkları ve bunların yarattığı sorunlardır. Bunları çözmemiz gerekiyor. İkincisi Türkiye'yi demokrasi krizinden kurtarmamız gerekiyor. Üçüncüsü kutuplaşmayı ve etnik kimliklere sıkışmışlığı aşmamız gerekiyor. Bunları yaparsak bu konuda büyük bir ütopya yaratırsak, inançlı ve kararlı bir şekilde çalışırsak emin olun 2019 milletin zaferiyle sonuçlanır, millet kazanır, halkımız kazanır, ülke kazanır." dedi.

Partililerin seçim hazırlıklarına şimdiden başlamalarını gerektiğinin altını çizen Yılmaz, "İktidar ancak inançla çalışanlarındır. Aşkla, şevkle, milletin her kesimine dokunanların ancak başarabileceği bir şeydir." ifadelerini kullandı. 

Yılmaz, hükümetin Suriye politikasını da eleştirerek, Türkiye'nin çeşitli ülkelerden mültecilerin akınına uğradığını söyledi. (AA)