......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 267710

OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ ANTAKYA’DA BAŞLADI

Yazar : | Tarih : 1 yıl, 1 ay önce / | Görüntüleme : 418
OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ ANTAKYA’DA BAŞLADICumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Milli Eğitim Bakanlığınca tüm Türkiye’de yürütülen okuryazarlık seferberliği Antakya’da başladı.

 Okuryazarlık seferberliği Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve eşi Reyhan Tortop, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı İnan Demir, İlçe Müftüsü Necati Şafak ve Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko’nun katılımlarıyla Ovakent İlkokulunda yapılan tören ile başladı.

Okuryazarlık seferberliği kapsamında 95 mahallede kurulan komisyonlar vasıtasıyla belirlenen okuma yazma bilmeyen yetişkin vatandaşlar ikamet ettikleri mahallelerinde açılan kurslarda okuma yazma öğrenmeye başladılar.

Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop törende yaptığı konuşmada  ‘’Sayın Cumhurbaşkanımıza ve eşleri hanımefendiye bu kampanyaya öncülük yaptıkları için sizler adına şükranlarımızı sunuyorum. Bizim annelerimizin önemli bölümü de sizler gibiydi. Okuma yazma bilmeyenler resmi evraklara parmak basıyordu. Son 15 yılda ‘’Haydi Kızlar Okula’’ ve ‘’Ana Kız Okuldayız’’ kampanyaları ile önemli bir boşluk doldurulmuş oldu.  Yurdun her yanında inşallah bu seferberlik ile okuma-yazma bilmeyen tek bir vatandaşımızı dahi bırakmayacağız.

Ülkemizin 2023 yılı hedefleri doğrultusunda okuma çağındaki tüm nüfusumuzun okur- yazar hale gelmesi temel hedefimizdir. Belli yaşa gelmiş olmak okuma yazma öğrenmeye engel değildir. Devletimiz başlattığı bu seferberlik ile tüm kaynaklarını size sunmaktadır. Bizim sizden beklediğimizde kurslara sonuna kadar devam etmeniz ve başarıyla sertifikalarınızı almanızdır. Toplam 80 saatlik bir programın uygulandığı okur- yazarlık kurslarına kayıtların devam etmekte olduğunu 5 Mart 2018 tarihi itibari ile 87 kurs merkezinde 1135 kursiyerin eğitim almaya başladığını ve okur-yazarlık eğitimi almak isteyenlerin en yakın Okul Müdürlüğüne, Muhtarlığa ya da Halk Eğitim Merkezine başvurması yönlendirilmesi gerekir.” dedi.

Ayrıca Kaymakam Tortop, Ovakent Mahalle Muhtarı Bereket Kurt'a  kampanyaya göstermiş oldukları ilgi nedeni ile teşekkür ziyaretinde bulundu.

(Haber Merkezi)