......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 259739

GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞINA 3 TUTUKLAMA

Yazar : | Tarih : 1 yıl, 1 hafta önce / | Görüntüleme : 343
 GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞINA 3 TUTUKLAMAAltınözü ve Antakya ilçelerinde göçmen kaçakçılığı iddiasıyla gözaltına alınan 10 şüpheliden 3'ü tutuklandı, 7'si serbest bırakıldı.

Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, yaptıkları istihbari çalışma sonucu "göçmen kaçakçılığı" suçunu organize olarak işlediği iddia edilen şüphelilere yönelik Antakya ve Altınözü ilçelerinde operasyon düzenledi.

Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada “Hatay İl Jandarma Komutanlığı tarafından Altınözü ilçesinde yapılan istihbari çalışmalar neticesinde göçmen kaçakçılığı suçunu organize olarak işleyen şüphelilere yönelik soruşturma başlatılmıştır.

Soruşturma kapsamında 28 Kasım 2017 Salı günü Antakya ve Altınözü ilçelerinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonla; 1 adet av tüfeği, 10 adet cep telefonu, 17.000 TL nakit para, 2 adet fişek ele geçirilmiştir.

Operasyon neticesinde 10 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. İfadelerinin alınmasının ardından mahkemeye sevk edilen 10 şüpheliden 1'i Suriye uyruklu 2'si Türk vatandaşı 3 şahıs tutuklanarak cezaevine konulmuştur. Türk vatandaşı olan 6 şüpheli adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış, 1 şüpheli şahıs ise serbest bırakılmıştır. 3 şüphelinin ise yakalanması için çalışmalar sürdürülmektedir.” denildi.

(Haber Merkezi)