......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 256509

GASTRONOMİDE HATAY’DA VAR

Yazar : | Tarih : 11 ay, 1 hafta önce / | Görüntüleme : 494
GASTRONOMİDE HATAY’DA VARUnesco “Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu” Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin uygulanacağı programda Unesco Yaratıcı Şehirler Ağın’a dahil edilen Hatay’da Gastronomi yol haritası belirlenme çalışmalarına başlandı.

Dünya Gastronomi Şehri statüsüne alınan Hatay, gastronomi alanında da iddialı olduğunu ön plana çıkardı. Bu güzel sonuçta büyük emeği olan gelişmeyi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, HBB Habibi Neccar Sosyal Sosyal Tesislerinde düzenlediği basın toplantısıyla gastronomi yol haritası çalışmalarına başlandığını açıkladı.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen ve çok sayıda gazetecinin hazır bulunduğu toplantıda Başkan Savaş şu önemli bilgilerde bulundu; “600’e yakın yemeğimiz ile Unesco yaratıcı şehirler ağı gastronomi kenti ilan edildik. Medeniyetle kenti olduğumuzu Unesco’ya ispatladık. Bu başarı Hatay’ın ve hepimizin gururu. Expo ile birlikte gastronomi bu şehir için iki önemli altın bilezik. Bu işte bizde varız diyerek bir başlangıç yapalım dedik. Gündemi oluşturarak Hatay’ı yaşatalım. Hatay la ilgili savaş algısını bitirdik. Hepimize çok iş düşüyor. Şu aralar herkes Hatay’ı konuşuyor. Marka değerimizin kalıcı bir şekilde olması lazım. Bu şehir hepimizin. Hatay gastronomi şehri oluyor. Bu arda birde Gastronomi Sokağı çalışmalarına başladık. Marka değerlerimizin kalıcı bir şekilde olması lazım. Gastronomi planları oluşturarak yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

(Haber: Hasan Kaya)