......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 254817

AMAÇ, AĞIR RUHSAL BOZUKLUKLARA DİKKAT ÇEKMEK

Yazar : | Tarih : 1 yıl, 1 hafta önce / | Görüntüleme : 201
 AMAÇ, AĞIR RUHSAL BOZUKLUKLARA DİKKAT ÇEKMEK10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı günü münasebetiyle Antakya TRSM Sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Emine Yıldızgören’in katkıları ile bu yıl ikincisi düzenlenen geleneksel Toplum Ruh Sağlığı Merkezi kahvaltısı Şenköy Mahallesi Saklı Vadi Kır bahçesinde düzenlendi.

Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Mehmet Çelikel, etkinlikte yaptığı konuşmada şizofreni gibi ağır ruhsal bozukluklara dikkat çekmek, bu hastalığa sahip kişilerin toplumla iç içe yaşayabileceklerini göstermek olduğunu söyledi.

Antakya Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin ev sahipliği yaptığı kahvaltıya Sağlık Müdürlüğü yöneticileri, İskenderun TRSM çalışanları ve üyeleri katıldı.

Düzenlenen kahvaltıda konuşma yapan Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Mehmet Çelikel bu etkinliklerin amacının şizofreni gibi ağır ruhsal bozukluklara dikkat çekmek, bu hastalığa sahip kişilerin de toplumla iç içe yaşayabileceklerini göstermek, hastaları olabildiğince hayatın içinde tutmak ve rehabilite etmek, üretken hale getirmek ve sosyalleşmelerini sağlamak olduğunu ifade etti.

Ağır Ruhsal Hastalıklara dikkat çekmek ve bu hastalıklar konusundaki farkındalığın artırılması amacıyla da 16 Ekim Pazartesi günü saat 14.00’ te Antakya Kültür Merkezinde kamu kurum kuruluşları ile halka yönelik konferans düzenlenecek.

(Haber Merkezi)