......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 273294

KÜLTÜR EĞİTİM KURUMLARINDAN SALON SPORLARINA TAM DESTEK

Yazar : | Tarih : 2 yıl, 1 ay önce / | Görüntüleme : 1522
 KÜLTÜR EĞİTİM KURUMLARINDAN SALON SPORLARINA TAM DESTEKKarate branşında okul sporlarında Özel Hatay Kültür Eğitim Kurumları takım kategorisinde Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni temsil eden ve çeşitli ulusal ve yerel yarışmalarda derece elde eden 10. Sınıf öğrencilerinden Helen Nur, Özel Hatay Kültür Eğitim Kurumları tarafından eşofman takımı, tişört ve spor ayakkabısı ile ödüllendirildi.

 

Genç nüfusu ve spora yönelik potansiyeliyle her gün farklı bir alanda başarıların elde edildiği Hatay’da, kulüp antrenörü Mehmet Karagöz, salon antrenörü Ahmet Helvacı, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Özel Hatay Kültür Eğitim Kurumları katkılarıyla şehrimizin adını zirveye taşıyan başarılara imza attı.

 Helen Nur’un Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni ve Özel Hatay Kültür Eğitim Kurumları’nı temsil ettiği bazı turnuvalar ise şöyle; TOKİ Şehit Süleyman Spor Salonu Okullar Arası Karete Şampiyonasında 1. Lik, liseler arası şampiyonada 2.lik, güney illeri şampiyonasında 3.lük, TOKİ Şehit Süleyman Spor Salonu Müsabakalarında 2.Lik, Adıyaman Nemrut Şampiyonasında 3.Lük.

Özel Hatay Kültür Eğitim Kurumları kurucusu Ali Girişken, Helen Nur’a hediyelerini verirken; ‘Helen’in spor hocaları; Mehmet Karagöz ve Ahmet Helvacı’ya bu konuda desteğini esirgemeyen ailesine ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’ ne teşekkür ediyorum. Biz Özel Hatay Kültür Eğitim Kurumları ailesi olarak her öğrencimizin yanında olmaya, sporu ve sporcuyu desteklemeye devam edeceğiz, eğitimin sadece ders olmadığını herkese göstereceğiz’ dedi.

Helen Nur’un annesi Selda Nur ise; ‘’Kızımın bugünlere gelmesinde çok emeği olan  hocaları; Mehmet Karagöz ve Ahmet Helvacı‘ya maddi manevi desteğini esirgemeyen Özel Hatay Kültür Eğitim Kurumları kurucu ve idarecilerine şükran borçluyuz, teşekkür ediyoruz’’ dedi

Okul müdür yardımcısı İbrahim Bayırlıoğlu ise  “Kendisine bu başarılarından dolayı bir hediye takdimimiz oldu. Özel Hatay Kültür Eğitim Kurumları olarak salon sporlarının ve okul sporlarının gelişmesine bildiğiniz gibi çok büyük önem veriyoruz. Bu doğrultuda 7’den 77’ye herkese spor yaptırmanın gayreti ve çabası içerisinde olacağız.  Özel Hatay Kültür Eğitim Kurumları’nın sportif faaliyetleri artarak devam edecek. Aynı şekilde desteklerimiz de sürecek” ifadelerinde bulundu.

(Haber Merkezi)