......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 267890

PİYASALARDA GÜVEN VAR MI?

Yazar : | Tarih : 1 yıl, 11 ay önce / | Görüntüleme : 1753
 PİYASALARDA GÜVEN VAR MI?Her zaman şöyle düşünürüm. Hükümet yetkilileri, iktidar teşvikler vererek ekonomiyi zinde tutabilir mi? Ekonomi istenilen seviyeye güce erişir mi? Diye..

Ben Türkiye’nin artık sağlam adımlar atarak, yere dengeli basmaya başladığını düşünüyorum neden mi?

Yakın zamanda ki gelişmelerden… Mesela; “Geçici vergi indirimleri, Kosgeb’in faizsiz kredi destekleri, yatırımlarla ve istihdamla ilgili teşvikleri, primlerin ötelenmesi gibi…”

Türkiye’m bunların karşılığını fazlasıyla aldı ve 2017 yılının ilk çeyreğinde % 5 büyüme ile GÜVEN tazelemiş oldu.

Türkiye’m aziz milletin 16 nisan referandumunda sandıklardan çıkan siyasi istikrarla birlikte geleceğe umut verdi, ülkenin istiklal ve istikbal mücadelesinde güven çıtasını yakalamış ve iç dış mihrakların olumsuz söylemlerini, yalan yanlış yorumlarını çürütmüş oldu..

Türkiye’m yıllarca ENFLASYONLA mücadele etti. Mevcut hükümetle enflasyon canavarının belini kırdı ve kırmaya devam ediyor. Yeter ki almış olduğu tedbirlerde gevşekliğe mahal bırakmasın.

Peki hedeflerimiz ne olabilir. Tabiî ki ENFLASYONU dizginleyecek piyasalardaki fiyat istikrarını kalıcı getirmek,

FAİZ denen ikinci canavarı mümkün mertebe aşağılara çekmek ve hatta tamamen yok etme seviyesine çekmek,

BÜTÇE MALİ DİSİPLİNİNİ asla elden bırakmamak, gereksiz harcamaların önüne geçmek,

YATIRIMLARA önem vermek,

TÜKETEN DEĞİL, ÜRETEN BACASI TÜTEN FABRIKALARI artırma yönünde politikalar geliştirmeye çalışmak,

İNSAN KAYNAKLARI dediğimiz kaliteli, kalifiye, işin ehli, liyakatli ve milli değerleri önceleyen ahlak sahibi bir nesille geleceğe doğru yürümeğe çalışmak,

ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR, düsturunca hareket ederek yargıdan tutun da her aşamada tarafsız, bağımsız, kul haklarına riayet ederek, hak edenin karşılığını olumlu veya olumsuz aldığı bir YARGI sistemini oturtmak,

Naçizane bir Plan bütçe komisyon üyesi ve başkanı olarak, mutlaka PLANLAMAYA, PROĞRAMLAMAYA VE akılcı bir şekilde kaynakları iyi değerlendirerek BÜTÇELEMEYE azami derecede önem vermeye çalışmak,

Akabinden İÇ VE DIŞ KONTROL (DENETİM) sistemi ile her daim ne yapıldığının bilincinde aydınlık günlere hep beraber yol almamız gerekmektedir.

Gün bugündür vesselam dostlar….