......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 273294

HATAYSPOR BAŞARISIZ DEĞİLDİR!

Yazar : | Tarih : 2 yıl, 3 ay önce / | Görüntüleme : 1884
 HATAYSPOR BAŞARISIZ DEĞİLDİR!Bordo-Beyazlı renklere gönül veren taraftarlar, elbette Hatayspor’un Kastamonuspor’a elenerek TFF 1.Lig umutlarının bir kez daha yıkılmasının üzüntüsünü yaşıyor.

Ama Serdar Güven başkanlığındaki Hatayspor yönetiminin, sezon başında mütevazı bir bütçeyle bu sezon ligde kalalım, borç yükünü ikiye çıkarmaktansa yarıya düşürelim hesabı tutmuştur.

Çünkü yıllardır yönetimsel hatalarla borç yükünün artarak 14 milyon TL borca dayanan Hatayspor’da uçuk kaçık transferlerle borç ikiye katlanabilir ve yarım asırlık güzide kulübümüzün geleceği karartılabilirdi.

Başta HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş olmak üzere Hatayspor Kulübü Başkanı Serdar Güven ve yönetimi, akılcı bir kararla Hatayspor’un geleceğini kurtarmıştır.

Uzun yıllar tribünden gelen bir taraftar, 25 yıldır Hatayspor’u yakından takip eden gazeteci, 12 yıllık Hatayspor Taraftarlar Dernek Başkanı ve iki dönem Hatayspor’da yönetici olarak görev yapan bir Hatayspor gönüllüsü olarak sanırım yapacağım tespitleri önemseyeceğinizi düşünüyorum.

Sağlam temelli olmayan bir bina yıkılmaya mahkûmdur. Saman alevi gibi bir parlayıp tekrar sönen kibrit gibi bir takım yerine gelecek sezon yere sağlam basan mali disiplini sağlanmış ve bütçesi dengelenmiş bir Hatayspor daha mantıklı geliyor.

Sezon başında mütevazı bütçeyle kurulan Hatayspor, Fatih Kavlak ile sezona iyi başladı ancak devamını getiremedi. Sezon ortasında Play-Off hedefinden çok uzaklaştı.

Teknik direktörlüğe İlhan Palut’un getirilmesiyle Hatayspor müthiş bir ivme yakaladı ve hızla üst sıralara yükselmeye başladı. Sonunda ligin bitimine birkaç hafta kala Play-Off oynamayı garantiledi.

Play-Off maçlarında Hatayspor, Kastamonuspor’a karşı talihsiz maçlar oynadı penaltılarla trajik şekilde elendi. Bu durum elbette tüm Hatayspor’a gönül veren taraftarları üzdü.

Ama genel olarak sezonu değerlendirmek gerekirse Hatayspor, harcadığı paraya oranla geldiği nokta açısından başarısız değildir.

Geride bıraktığımız sezonda Hatayspor’a yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Serdar Güven Başkanlığındaki yönetim kuruluna, teknik direktör İlhan Palut’a, genel koordinatör Gökhan Zan’a, teknik heyet ve futbolculara teşekkür ederim.

Kastamonu maçlarındaki gibi sezonun tüm maçlarında takımının yanında olarak Hatayspor’u destekleyen Bordo-beyazlı taraftarlara helal olsun diyorum.

Bu büyük Hatayspor camiasına artık 2.Lig yakışmıyor.

Yeni sezonda artık hiçbir mazeret yok.

Çünkü 2018’in sonunda 25 bin kişilik Hatay Arenada hazır olacak. Önce TFF 1.Lig, sonra da nihai hedef olan Süper Lige çıkmak için çalışmalar bugünden başlamalı.

Güneyin Yıldızı Hatayspor’umuz her şeyin en güzeline layıktır.

HABER & YORUM: SADULLAH ERGİN