......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 273294

HATAY, FUARLAR ŞEHRİ OLMALI

Yazar : | Tarih : 2 yıl, 3 ay önce / | Görüntüleme : 1996
 HATAY, FUARLAR ŞEHRİ OLMALIGeçtiğimiz hafta Antakya’da yapılan Hatay 1.Yapı-İnşaat ve Gayrimenkul Fuarını yakından takip eden bir gazeteci olarak bu tür fuarların, ilimizin tanıtımına ve ekonomisine olumlu katkılar yaptığını gözlemledim.

Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya Belediyesi, Payas Belediyesi, ATSO, HESOB ve Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Odası dayanışması içinde yapılan yapı inşaat fuarı, ilk kez yapılmasına rağmen bana göre başarılı olmuştur.

İlki olması dolayısıyla mutlaka eksiklerin yaşandığı fuar, % 80 seviyesinde başarılı oldu. Gelecek yıl bu çıta daha yükselir diğer yıllar tavan yapar diye düşünüyorum.

Firmalarımızın ve esnafımızın gerek tanıtımı gerekse iş bağlantıları kurduğu bu fuara emeği geçen herkesi tek tek kutluyorum. Özellikle isim yazmadım. Çünkü kimin ismi geçmezse alınacağı için bu fuarın gerçekleşmesinde bir çivi bile çakanı tebrik ederim.

Aynı fuar çadırında 12-21 Mayıs tarihleri arasında kitap fuarı açılacak. Sonbaharda önce tarım daha sonra mobilya fuarı yapılacak. İlimizin ekonomik gelişimi, Hatay markasının yükselmesi için daha farklı meslek dallarında da fuarların yapılması taraftarıyım.

İnegöl gibi ilçeler fuarlarla anılıyorsa 1,5 milyon nüfusu aşkın Hatay ilimizin de fuarlar kenti olması çok önemli. Hele ki Expo 2021’e ev sahipliği yapacak olan Hatay ilimiz bunu hak ediyor.

Özetle Hatay, fuarlar şehri olmalı.

Hatay ilimize de bu yakışır.

HAFTANIN YORUMU: SADULLAH ERGİN