......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 273294

MÜBAREK GÜNLER, GECELER VE AYLAR

Yazar : | Tarih : 2 yıl, 3 ay önce / | Görüntüleme : 2240
 MÜBAREK GÜNLER, GECELER VE AYLARAllah’ın yarattığı her varlık muhteremdir, kutsaldır. Varlıklar içinde insanı en güzel surette yarattım buyurmuştur Cenab-ı Allah. Fazladan akıl nimetini ve konuşma nimetini de vermiştir. İlaveten dünyayı da onun emrine vermiştir.

Mülk Allah’ındır. Kendi mülkünde dilediği gibi idare eder. İstediğini aziz eder, yükseltir. İstediğini zelil eder, alçaltır. Allah’ın her şeye gücü yeter. Adildir, asla haksızlık yapmaz. Çalışana hakkını fazlasıyla verir. Kullarına da huzuruma kul hakkıyla gelmeyiniz uyarısını da yapmıştır.

Üç aylar dediğimiz Recep, Şaban ve Ramazan ayları içinde kandil geceleri toplanmıştır. Ramazan ayı içinde bulunan Kadir Gecesi “Bin aydan daha hayırlıdır” buyrulmuştur Kur’an da. Miraç Kandili, Mescid-i Haram’dan-Mescidi Aksay’a gidilmesi, ayete tespit edildiğinden, inkârı insanı küfre götürür. Mirac’ın sonunda Allah 5 vakit namazı farz kıldı. Bakara Suresinin son iki ayeti indirilmiştir. Üçaylar müminlerin manen arınma aylarıdır. Allaha dua etmek faydalıdır. “ Ey Allah’ım, recep ve Şabanı bize mübarek kıl ve bizi ramazana ulaştır. (Amin)

Ümmetinden şirk koşmamış olanların cennete gireceklerini ve cennet nimetlerinde faydalanacaklardır. Allaha kulluk yapanların hepsine Allah yardım edecektir. Ahiret ise, mümin doğdu, mümin yaşadı, mümin öldü ve mümin dirildi ve cennete girdi. Allaha tevekkül etti, onun yardımıyla, cennete doğrudan girdi. Allah için kulların tamamı da cennete gireceklerdir. Unutulmasın ki, cennet müminler içindir. Cehennem de kâfirler için hazırlanmıştır. Konuyu toparlamak gerekirse, samimi bir Müslüman Allah ile antlaşma yapmıştır. Cennet karşılığına cihad ve şehadeti satın almıştır. Mübarek olsun. (Amin)