......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 273338

İLHAN HOCA’YA SAHİP ÇIKALIM

Yazar : | Tarih : 2 yıl, 5 ay önce / | Görüntüleme : 2329
İLHAN HOCA’YA SAHİP ÇIKALIMHatayspor’un son maçta deplasmanda Niğdespor’u 1-0 yenerek altın değerinde 3 puanla dönmesi Bordo-Beyazlı taraftarları çok sevindirdi.

Çıkışını sürdüren Güneyin Yıldızı Hatay, Play-Off yılında önemli bir avantaj elde etti.

Son dönemde Hatayspor’un kazandığı bu başarılarda en büyük pay şüphesiz 6 maç önce teknik direktörlüğe getirilen İlhan Palut hocamıza ait…

Son 6 maçta 5 galibiyet, 1 beraberlikle 16 puan kazanan Hatayspor, İlhan Hoca göreve geldiği haftada yedinci sıradan üçüncü sıraya oturdu. Bordo-Beyazlı temsilcimiz İlhan Palut döneminde 6 maçta 8 gol attı kalesinde sadece tek gol gördü.

Bu rakamlar işin istatistik bilgileri.

Asıl konuya girmek istiyorum.

Hatay halkı olarak maalesef biz kendi değerlerimizin kıymetini bilmiyor ve onlara sahip çıkamıyoruz.

Teknik direktör Ahmet Taşyürek döneminde Hatayspor tarih yazdı inanılmaz başarılara imza attı, Play-Off finalleri oynadı. Ancak Ahmet Hocada kimseye yaranamamıştı. Hatta kendi memleketinde görev alan Ahmet Hoca, alınan bir beraberliğin ardından küfürlere bile maruz kalmıştı.

Ne yazık ki spor camiası adeta bir cadı kazanı gibi.

Vefa, kadirşinaslık, takdir hak getire…

Ne oldu o dönemde. Ahmet Hocayı gönderdik. Gitti içinde İlhan Palut’un da bulunduğu teknik heyetle Ümraniyespor’u şampiyon yaparak TFF 1.Lige çıkardı.

Bu konuyu niye gündeme taşıdığıma dikkatinizi çekeceğim.

Geçen hafta Tokatspor ile 1-1 berabere kalınan maç sonunda futbol cahili diyeceğim kaç kişi, gazeteci ve taraftarlar derneği başkanı olmam dolayısıyla “Bu iş İlhan Hoca ile olmaz, dışarıdan iyi ibir teknik direktör bulalım” sözleriyle beni şaşırtmışlardı. Onlara sabırlı olmalarını ve İlhan Hoca döneminde Hatayspor’un yeni bir kimlik kazandığını anlatmaya çalışmıştım.

İşte vahim tablo burada.

İlhan Hoca, memleket çocuğu olarak fedakârca Hatayspor’u başarıya taşırken maalesef onun kıymetini bilmeyen sayısı az değil.

Gerçek Hatayspor’lulara önemli bir çağrım var.

Bizim kardeşimiz ve temsilcimiz olan başarılı bir teknik adam İlhan Hocamıza sahip çıkalım.

HABER & YORUM: SADULLAH ERGİN