......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 265601

AYK’NIN KAPALI HAVUZSUZ BAŞARISI

Yazar : | Tarih : 3 yıl, 2 hafta önce / | Görüntüleme : 2766
 AYK’NIN KAPALI HAVUZSUZ BAŞARISIAntakya Yüzme ve Sualtı Sporları Kulübü (AYK) yüzme sporunda başarılara imza atmaya devam ediyor. Son olarak 23 Nisan tarihinde yapılan kulüpler yüzme yarışmasında AYK 2. Oldu.

İskenderun Vali Zeki Şanal yüzme havuzunda yapılan müsabakalara Hatay ilinden 4 kulüp katıldı. AYK Antakya Spor Kulübü Antakya’da en başarılı kulüp oldu.

Milli Antrenör ve AYK Antakya Kulübü Yüzme Sorumlusu Murat Şaydak, bu başarıyı kapalı havuzsuz olarak sağladıklarına dikkat çekerek şu açıklamalarda bulundu: “Kulübümüz, Hatay Büyük Şehir belediye yüzme takımını, kapalı yüzme havuzu olmasına rağmen geride bırakarak yeni bir başarıya imza attı. Kısıtlı imkânlarla çalışmalarımızı sürdürerek aldığımız başarı, birilerine örnek olmasını diliyoruz. Antrenman yapmak için talep ettiğimiz Hatay Büyükşehir Belediye spor kompleksi kapalı yüzme havuzu, yapılan engellemelerle kulübümüzün kullanımına izin verilmedi. Bu kadar başarıyı görmezden gelen Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi yetkililerinin sporcuya yardımcı olmak gibi bir dertleri olmadığı açık bir şekilde ortadadır. Yaz sezonu harbiye Atlantis yüzme havuzunda kışın ise haftada bir gün zor şartlarda kendi imkanlarıyla İskenderun yüzme havuzuna giderek antrenmanlarını sürdüren AYK Antakya spor kulübü olarak beklentimiz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün Antakya’da yapacağı tam olimpik yüzme havuzunun bir an önce yapılmasını ve çalışmalarımıza orada devam etmeyi diliyoruz” dedi.

Müsabakaya katılan kulüpler ve puanları şöyle oluştu:

1.İskenderun Yüzme İhtisas-5079

2.AYK Antakya-1795

3.Hatay Büyükşehir Belediye-1589

4.Antakya Belediye-556

(Haber Merkezi)