......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 273338

YAYLADAĞI’NIN GÜL YÜZLÜ ÇOCUKLARI

Yazar : | Tarih : 4 yıl, 7 ay önce / | Görüntüleme : 3898
 YAYLADAĞI’NIN GÜL YÜZLÜ ÇOCUKLARIİstiklal Marşımızın kabulünün 94.yıldönümü nedeniyle Yayladağı Belediyesi tarafından düzenlen; “İstiklal Marşı ve Mehmet Akif ERSOY ”konulu şiir yazma ve okuma yarışmasının ödül törenine iştirak maksadıyla 12 Mart akşamı Yayladağı’ndaydık.

            İstiklal Marşını en güzel okuma yarışması için hazırlanan ve salondaki yerlerini alan minik öğrencilerin heyecanı görülmeye değerdi. Gözleri ışıl ışıl parlıyordu. Ay yıldız desenli elbiseleri gıcır gıcırdı. Sanki bayramlıklarını giymiş büyüklerinin ellerini öpmeye gelmişlerdi.

            Minikler İstiklal marşını okumaya başladıklarında büyükler de pür dikkat onları izliyor, koca salon minik öğrencilerin gür sesleriyle inliyordu. Aileleri çocuklardan daha heyecanlıydı. Sonra ortaokul ve lise öğrencilerinin kendi seçtikleri Mehmet Akif Ersoy şiirlerini yorumlarken gösterdikleri performans tekrarı olmayan tadımlık görüntülerdendi.

            En zoru da toplamda 35 yarışmacının içinden ilk üçe girecek olanların belirlenmesiydi.

            Şiir yazma yarışmasına gönderilen şiirlerin sayısı da 55 adet idi. Her iki yarışmanın değerlendirilmesi de kolay olmadı.

            Yaklaşık üç saat sürdü program. Yorulduk fakat değdi yorulduğumuza. Yayladağı’nın o gül yüzlü çocukların fırlattığı gülücükler aldı yorgunluğumuzu. Salondan ayrılanların kurdukları ortak cümle ise; “Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın.” Dua ve temennisi idi…

            Bu vesileyle bu anlamlı etkinliği düzenleyen Yayladağı Belediye başkanı Mehmet Kalkan’a Hatay Şairler Yazarlar Derneği adına özellikle teşekkür ediyorum.