......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 244572
YORUM MANŞET
TEŞEKKÜRLER MERKEZ MARKET
TEŞEKKÜRLER MERKEZ MARKET

TEŞEKKÜRLER MERKEZ MARKET23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Bulanık Group bünyesinde ki Merkez Market, çocuklara yönelik düzenlediği güzel etkinlik ile bir kez daha gönülleri fethetti.

Tanınmış işadamı Mehmet Bulanık’ın sahibi olduğu Merkez Market 22 Nisan Pazar günü Bulanık Group binasının bulunduğu yerde çocuklara özel bir program hazırladı.

Mehmet ve Deniz Bulanık çiftinin ev sahipliğinde düzenlenen programa binlerce kişi katıldı. Aileler ve çocuklar, kurulan oyun parkında, yarışmalarda ve ikram edilen çeşitli yiyecek ve içeceklerle keyifli anlar yaşadı.

İbrahim Kaşdaş’ın sunuculuğunda düzenlenen 23 Nisan şenliklerinde çocuklar gönüllerince eğlendi. Çok sayıda anaokulu ve ilkokul öğrencileri, öğretmenler gözetiminde çeşitli oyunlar sergiledi.

Çocuklara ve onların ailelerine her türlü yiyecek ve içecekler ikram edildiği programda özellikle çocuklar unutulmaz anlar yaşadı.

Bulanık Group bünyesinde düzenlenen bu etkinliği beğenen konuklar, şirket sahibi Mehmet Bulanık ve Merkez Markete teşekkür ettiler.

(Haber: S.Ergin)

HATAYSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ’NDEN MUHTEŞEM GECE
HATAYSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ’NDEN MUHTEŞEM GECE

HATAYSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ’NDEN MUHTEŞEM GECEHatayspor Taraftarlar Derneğinin 19. Kuruluş Yıldönümü ve Efsanelere Saygı Gecesi, ilgiyle ve muhteşem bir programla gerçekleşti.

17 Nisan 2018 Salı günü akşamı HBB HATMEK salonunda düzenlenen etkinliğe; Hatayspor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Maden, HGC Başkanı Ahmet Yetişen, HBB Özel Kalem Müdürü Orçun Kılıçoğlu, Hatay GSİM Cemil Şensöz, HATDEF Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, 112 Acil Çağrı Müdürü Bekir Saday, Hatayspor teknik direktörü İlhan Palut, antrenörler, kaptan Serkan Koç, efsane futbolcular ve yüzlerce Hatayspor taraftarı katıldı.

Ömer Cihangir’in sunuculuğunda yapılan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Davetlilere Bordo-Beyaz bayrak ve atkı dağıtıldığı gecede Hatayspor Taraftarlar Dernek Başkanı Sadullah Ergin, şu konuşmayı yaptı; “Yarım asırdır gönüllerimizin değişmez sevdası Hatayspor’u karşılıksız severek, Bordo-Beyaz renkler ve arma uğruna gece-gündüz demeden Hatayspor’a hizmet eden Taraftarlar Derneğinin 19. Kuruluş yıldönümü programına hoş geldiniz, şerefler verdiniz.

Kurulduğu 1999 yılından bugüne sporda sevgi, dostluk ve kardeşliği ön planda tutan Hatayspor Taraftarlar Derneği, centilmenliğiyle çeşitli ödüller aldı.

Şehrimize gelen misafir takımları, barış ve hoşgörü kenti Hatay’ımıza yakışır şekilde ağırladık. Gittiğimiz şehirlerde dostluğu perçinledik. Her sezon olduğu gibi bu sezonda iç saha ve deplasman maçlarımızda Hatayspor’umuz yalnız bırakmayarak hep destekledik. Bu arada her yıl Hatayspor’a emek veren 11 Efsane Futbolcuya Hatayspor’a Hizmet Şeref Madalyası takmaya devam ediyoruz.

Hatayspor’un bu sezonki başarısı kolay elde edilmedi. Hatayspor’un başarısına maddi ve manevi katkı sağlayan Hatayspor’un onursal başkanı HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a, Hatayspor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Maden’e, yönetim kuruluna, teknik direktör İlhan Palut’a ve teknik heyetine, tüm futbolcu kardeşlerimize ve emeği geçen herkese Taraftarlar Derneği olarak teşekkür ederiz” dedi.

Hatayspor Kulübü Başkanı Mehmet Maden’de bu güzel programa emeği geçenlere teşekkür ederek Taraftarlar Derneğine başarılar diledi. Hatayspor’un bu sezon şampiyonluk hedefine ulaşması için tüm çabanın gösterildiğini belirten Başkan Maden, bu konuda Onursal Başkan Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın büyük destekler verdiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Mehmet Maden’e Hatayspor’a ve Taraftarlar Derneğine katkılarından dolayı teşekkür plaketi Sadullah Ergin tarafından takdim edildi. HBB Başkanı Lütfü Savaş adına Özel Kalem Müdürü Orçun Kılıçoğlu’na Mehmet Özkan tarafından teşekkür plaketi verildi.

Gecede ayrıca TRT Muhabiri kameraman Hasan Yetmez’e plaketi Cengiz Özcan tarafından, En Fedakâr Taraftar Tuncay Kahraman’a plaketi Cemil Şensöz tarafından, HBB müzik sanatçısı Burçin Kumru’ya plaketi Abdurrahman Taşçıoğlu tarafından, ses sanatçısı Hamza Özer’e plaketi Ahmet Yetişen tarafından verildi.

Hatayspor’un unutulmaz futbolcuları Bektaş Yurttaş, Erdoğan Ay, Mehmet Coşar, Ayhan Kaya, Mehmet Kakil, Metin Cemali, Şahap Çelik, Ömer Keser, Hacı İkizer, Fatih Toluyağ, Levent Öztürk’e Hatayspor'a Hizmet Şeref Madalyaları Hatayspor Taraftarlar Derneği yönetim kurulu üyeleri ve protokol tarafından takdim edildi.

Gecenin finalinde ses sanatçıları Burçin Kumru ve Hamza Özer, en güzel şarkı ve türküleri Hataysporlu taraftarlar için söyledi. İki sanatçıda performansları ile beğeni kazandı.

ÇİPE’DEN ERGİN MEDYAYA ZİYARET
ÇİPE’DEN ERGİN MEDYAYA ZİYARET

ÇİPE’DEN ERGİN MEDYAYA ZİYARETHacı Kemal Çipe Vakfı Başkanı Hüseyin Çipe, bir süre önce yeni ofisine taşınan Ergin Medya’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ergin Medya sahibi Sadullah Ergin’e Hacı Kemal Çipe Vakfı’nın çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Hüseyin Çipe, 17 okulda mescit, 1 okulda şadırvan yaptıklarını belirterek; “Okullarımızdan gelen talepler doğrultusunda bu mescitleri yapmak nasip oldu çok şükür. Son olarak 13 Nisan tarihinde Hatay Anadolu Lisesinde yapmış olduğumuz mescidimizi cuma namazı ile ibadete açtık. Açılışı Mübarek Miraç gecesi gününe denk gelen bu mescidimizi ve bu mescitte yapılacak ibadetleri Allah kabul ve makbul eylesin” dedi.

Bu arada namaz sonrası Okul Müdürü Yusuf Kılınç tarafından Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko ve diğer davetlilerinde hazır bulunduğu ortamda Hacı Kemal Çipe Vakfı Başkanı Hüseyin Çipe’ye teşekkür plaketi sunuldu.

20 Nisan Cuma günü de Şehit Ahmet Benli Mesleki Ticaret Anadolu Lisesinde vakıf tarafından yapılan mescidin açılış töreni yapılacak.

(Yorum Haber Merkezi)

HATAY ESNAFI, YİNE TEKSÖZ’DE BİRLEŞİYOR
HATAY ESNAFI, YİNE TEKSÖZ’DE BİRLEŞİYOR

HATAY ESNAFI, YİNE TEKSÖZ’DE BİRLEŞİYORHatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz’ün düzenlediği birlik ve beraberlik yemeği büyük bir ilgiyle gerçekleşti.

 

Harbiye Hidro Tesislerinde düzenlenen etkinliğe HESOB Başkanvekilleri Aziz Fatih Yılmaz, Uğur Fırat, Sabit Ak, Oda Başkanları, HGC Başkanı Ahmet Yetişen ve yüzlerce esnaf temsilcisi katıldı.

2 Mayıs tarihinde yapılacak olan HESOB kongresi öncesi ilimizde bulunan 70 oda temsilcilerinin hazır bulunduğu gecede Başkan Teksöz, esnafın sevgi seline mazhar oldu.

Başkanvekilleri Yılmaz, Fırat ve Ak, yaptıkları konuşmalarda yapılacak kongrede Başkan Teksöz’ün etrafında birleşecekleri mesajında bulundular.

HESOB Başkanı Teksöz’de düzenlenen birlik ve beraberlik yemeğine esnafın göstermiş olduğu ilgi ve katılıma teşekkür ederek şu konuşmada bulundu: “El birliği içerisinde kardeşçe birlik ve beraberlik içerisinde olması için çaba harcadım ve harcamaya devam ediyorum. Değerli arkadaşlarım; geçen hafta İskenderun bölgemizde İskenderun, Dörtyol, Payas, Erzin, denizciden Belen, Arsuz’dan akabinde şimdi burada Antakya, Defne, Serinyol, Yayladağı, Altınözü’ndeki bütün meslek odası başkanlarımıza delegasyonumuz var.

Değerli dostlarım sabah 8 aksam saat sınırı yok biz esnafımız için ne gerekiyorsa başkentte, başbakanlıkta, cumhurbaşkanlıktan el birliği içerisinde 70 oda başkanlığıyla esnaf ve sanatkârlarımızdan aldığımız başımız dik göğsümüz açık esnaf ve sanatkârlarımızın sıkıntılarını dinledik Valilikte, Büyükşehirde ve Hatay‘ın 15 ilçesinde ne derdimiz varsa açık yüreklilikle dile getirdik. Biz bunları söylemesek bizim bu koltuklarda işimiz yok. Esnaf ve sanatkârlarımızın ne derdi varsa gerek hükümet nezdinde gerekse kaymakamlık nezdinde biz her zaman sıkıntılarınızı derdinizi dile getirdik. Afrin olaylarından dolayı çoğu zaman bakanlarımız, büyüklerimiz geldi. Nerde ne sıkıntı varsa açık yüreklilikle dertlerinizi anlatın çözümleri talep ettikleri her zaman elimizden gelenleri yaptık.2 Mayıs günü 70 oda başkanı ile 550 delegasyonumuzu bekliyoruz. Elbirliği ile güzel bir kongre yapacağız.70 oda başkanı, basın mensupları her zaman yanımızda oldu, sesimizi duyurdu herkese sonsuz teşekkür ederim” dedi.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin)

Hikmet Çinçin ve ekibine güvenoyu KAYBEDEN YOK KAZANAN ATSO
Hikmet Çinçin ve ekibine güvenoyu KAYBEDEN YOK KAZANAN ATSO

Hikmet Çinçin ve ekibine güvenoyu  KAYBEDEN YOK  KAZANAN ATSOAntakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) seçimlerinde mavi liste ile seçimlere giren ATSO Başkan Adayı Hikmet Çinçin oldu.

Geçtiğimiz hafta sonu Cumartesi günü Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) seçimlerinde 21 Meslek Grubu’nun bulunduğu ve 5 bin 94 üyenin oy kullanacağı seçimlerinde kazanan taraf mavi liste ile seçimlere giren Hikmet Çinçin kesin olmayan sonuçlara göre yeniden başkan oldu.

Kesin olmayan sonuçlara göre 21 Meslek Grubu’nun 14 tanesini Hikmet Çinçin kazanarak yeniden başkan olurken, beyaz liste ile seçimlere giren ATSO Başkan Adayı Ali Kavak ise 7 Meslek Grubu’nu alarak seçimleri kaybetti.

Yapılan seçimlerin ardından kısa bir konuşma yapan ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, “Yaklaşık 45 gündür hem bizim ekibimiz, hem de Ali Kavak ve ekibi yoğun bir tempoda çalıştı. Hatay’a yakışır ve çok sakin bir seçim dönemi yaşadık. Biz kanadık ama karşı tarafta kaybetmedi. Buradan Ali Kavak’a seslenmek istiyorum. Bundan sonra tansiyonu düşürmek iki başkanın elinde. Ben bunu taahhüt ediyorum. Katılım gösteren ATSO üyelerine ve emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

Hatay iş dünyasını yakından ilgilendiren Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) seçimlerine yoğun ilgi gösteren işadamları ise seçimin mimarı oldular. Sandıkların açılmasından sonra sayım işleminin tamamlanmasının ardından kesin olmayan sonuçlara göre yeniden başkanlığı kazanan Hikmet Çinçin, sayımlar devam ettiği anda ATSO Başkan Adayı Ali Kavak ve ekibinin bulunduğu masaya gelerek seçime gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

MESLEK GRUBU SONUÇLARI

Resmi olmayan sonuçlara göre Hikmet Çinçin’in Mavi Grup Listesi 2 bin 250 oy alırken, Ali Kavak’ın Beyaz Grup Listesi 1995 oy aldı. Buna göre 21 meslek grubunun 14’ünü Mavi Grup, 7’sini Beyaz Grup kazandı.

MESLEK GRUPLARINA GÖRE OY DAĞILIMI

1.Grup Çırçır:32-30-Beyaz Liste

2.Grup Yağcılar:7-60 Mavi Liste

3.Grup Mobilya:79-132 Mavi Liste

4.Grup Kuyumcular:27-31 Mavi Liste

5.Grup İnşaat:199-211 Mavi Liste

6.Grup Hafriyat:53-66 Mavi Liste

7.Grup Kooparatif:44-43 Beyaz Liste

8.Grup Turizm:85-116 Mavi Liste

9.Grup Nakliyeciler:318-296 Beyaz Liste

10.Grup Yük ve Yolcu Taş.:83-114 Mavi Liste

11.Grup Sigortacılar:66-102 Mavi Liste

12.Grup İhracat:219-166 Beyaz Liste

13.Grup Ayakkabıcılar:26-40 Mavi Liste

14.Grup İnşaat Malzemeleri:117-92 Beyaz Liste

15.Grup Ziraatçılar: 21-46 Mavi Liste

16.Grup Gıdacılar: 129-181 Mavi Liste

17.Grup Tuhafiyeciler: 87-137 Mavi Liste

18.Grup Dayanıklı Tük.Mal.:159-152 Beyaz Liste

19.Grup Bankalar:65-85 Mavi Liste

20.Grup Sağlık-Yapı Denetim:96-106 Mavi Liste

21.Grup Eğitim:53-44 Beyaz Liste

(Haber Merkezi)

ÇOCUKLARLA ŞENLENDİK

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm ülkemizde olduğu gibi ilimizde de büyük bir coşkuyla kutlandı.

Atatürk Caddesinde düzenlenen kutlama programına Hatay Valisi Erdal Ata, Hudut Alay Komutanı Piyade Albay Ahmet Gürbüz, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, MKÜRektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutan Yardımcısı J. Alb. Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, kurum il müdürleri, öğretmenler, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program Sümerler Ortaokulu öğrencilerinden Ege Koçak'ın Türk çocukları adına yaptığı konuşma ve ardından Ayşe Fitnat Ortaokulu öğrencilerinden Şevval Nur Güleç’in seslendirdiği şiir ile devam etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan ise günün anlam ve önemine binaen bir konuşma gerçekleştirdi. TBMM’nin açılışının 98. yıl dönümüme ulaşmanın heyecanı ile bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daha sevinç ve coşku ile kutladıklarını belirten Karahan, ‘’23 Nisan 1920'de Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan TBMM açılmasıyla fiilen Osmanlı Devleti sona ermiş ve halk egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Bu önemli gün kendilerine bayram olarak hediye edilen çocuklarımızla hafta boyunca kutlanacaktır. ‘’ dedi.

Öğrencilere de seslenen Karahan, ‘Hem kendiniz, hem de ülkemiz için bilime sıkı sıkı sarılınız. Kitap okuyunuz. Özellikle matematik, fizik, kimya ve biyoloji gibi temel bilimlere yöneliniz. Uzay madenciliğinin, 3D yazıcı ile yapay organ üretiminin konuşulduğu çağımızda, ülkemizi ancak bilimde ilerleyen sizler yücelteceksiniz.’’ dedi.

Çocuklarımızın her birinin ayrı bir değer olduğunun bilinciyle tüm öğretmenlerle birlikte çalıştıklarını ifade eden Karahan sözlerine son verirken ‘’ Tüm şehitlerimizi ve özellikle şehit öğretmenlerimizi, Meclisimiz ve Cumhuriyetimizi kuran başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Kurtuluş Savaşı Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.’’ şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan’ın konuşmasının ardından Vali Ata, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 98. yıl kutlamaları çerçevesinde düzenlenen küçükler futbol turnuvasında dereceye giren öğrencilere kupalarını verdi.

Anaokulu öğrencilerinin müzik eşliğindeki gösterileri ile devam eden kutlama törenleri, ilk ve ortaokul öğrencilerinin halk oyunları, dans ve cimnastik gösteri ile son bulan program, seyircilerin Türk bayrakları ile eşlik etmesiyle coşku dolu anlara sahne oldu.

(Haber Merkezi)


1 gün, 22 saat önce / 24.04.2018 10:11:24   

KİTAP FUARI DEVAM EDİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirilen HBB 2. Kitap Fuarı ilgiyle devam ediyor.

Hatay’ın kültürel ve sosyal yönünü zenginleştirmek adına sayısız etkinliğe hemşehrileriyle buluşturan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yeni bir etkinliğe daha imza attı.
Açılış konuşmalarını gerçekleştiren Başkan Savaş, “Son 3 yılda 4 ayrı konu üzerinde fuarlar gerçekleştirdik. Bunların içinden en aydınlığı bence kitap fuarı. İnşallah çocuklarımız gelecekleri adına en önemli yatırımları bu fuar sayesinde yapar. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, 8500 yıllık tarihi geçmişi ve zenginliği olan, medeniyet ve kültür birikimi ile övünen bir şehiriz Biz istiyoruz ki bu serhat şehirde aydınlık geleceğe yatırım yapabilen gençlerimiz olsun. Gelecekte de şehrimizi ve ülkemizi aydınlık gençlerimiz yönetsin. Bu nedenle de kitap fuarını çok önemsiyoruz. Geçen sene 5 dönüm olan fuar alanımızı bu yıl 7 dönüme çıkarttık. İstiyoruz ki daha konforlu ve güvenli bir ortamda kitap alışverişi yapılabilsin. İhtiyaç doğrultusunda merkez ilçeler de dahil olmak üzere tüm okullarımıza kitap fuarından yararlanabilmeleri için araç desteği veriyoruz. Kitap fuarının okullara, öğrencilerimize, ailelere ve tüm şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Başta onur konuğumuz Emre Kongar olmaz üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.
Her gün birbirinden değerli ve farklı yazarları ağırlayan fuar, 29  Nisan Pazar gününe kadar ziyaretçilerini bekliyor.

(Haber Merkezi)


1 gün, 22 saat önce / 24.04.2018 10:08:15   

TORTOP’TAN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET

Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop Antakya İlçesine bağlı Madenboyu Mahallesinde ikamet eden, Şehit Abdulhadi Yılmaz’ın ailesini ziyaret etti.

Ziyaret esnasında şehit ailesinin sorunlarını dinleyerek, onlarla yakından ilgilenen Kaymakam Tortop, “Bugün bu topraklarda rahatça yaşamamız, şehitlerimizin sayesindedir. Bu cennet vatanda yaşamanın bedelini şehitlerimiz canlarıyla ödedi. Bize şehitlerden bir emanet olarak kalan bütün şehit ailelerimizin yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz.

Şehit ailelerimizin her türlü sıkıntı ve sorunlarının giderilmesi için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Siz bizlere şehidimizin emanetisiniz" diye konuştu.

(Haber Merkezi)


1 gün, 22 saat önce / 24.04.2018 10:07:13   

KUMLU’DA “SAADET” RÜZGÂRI

Saadet Partisi Hatay Kumlu İlçe Başkanlığı Kongresi yapıldı. Mevcut başkan Celil İnal güven tazeleyerek yeniden seçildi.

Yoğun katılımla gerçekleşen kongrede konuşan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Dr. Necmettin Çalışkan,  yeniden erken seçim kararı alındığını hatırlatarak, “Daha uyum yasaları çıkarılmadan seçime gidiyorlar. Uyum yasaları bile çıkmadan açıklanan bu tarih paniğin ve tükenmişliğin göstergesidir. Saadet Partisi’nin çıkışını durdurmak ve İYİ Parti’nin seçime girmesini engellemek için bu kararı aldılar. Ama korktukları başlarına gelecek.

16 yıldır iş başındasınız, ne yapmak istediniz de yapamadınız! Tekrar kazansalar bile şu andan daha farklı ne yapacaklar? Şu an ne yapmak isteyip de yapamıyor? Hangi kanunu çıkaramıyor? Hangi kuruma söz geçiremiyorlar? Meclis’te ne istiyor da yapamıyor?  Hangi KHK’yı çıkaramıyorlar? OHAL ile fiilen tüm anayasal düzenin, hukuk sisteminin askıya alındığı bu ortamda her şey rahatlıkla yapılıyorken ve seçim tarihine de daha çok varken ne oldu da seçim ihtiyacı doğdu? Ve Yangından mal kaçırırcasına bu acele niye? Bunların manevi duygulara da saygısı kalmamış, oruç ağzıyla seçim kampanyası yürütülecek. Korkunun ecele faydası yok.

Kumlu’da tarımda, nakliyecilikte ciddi sorunlar var. Kumlu geçim derdinde hükümet seçim derdinde, Saadet’in çıkışını durduramayacaklar. Allah’ın izni ile gümbür gümbür geliyoruz” diye konuştu.

Kongrede güven tazeleyerek yeniden seçilen Celil İnal da, “Hep birlikte bu yüke omuz verdik. Bugün de yeni isimlerle daha güçlendirilmiş, daha gençleştirilmiş daha diri bir kadro ile en iyi neticeleri alacağız” dedi.

Kongre sonunda Saadet Partisi’ne katılan, Şevki Baytar, Hüseyin İri, Mehmet Düzce, Mehmet Baytar, Mahmut Aral, Uğur Ural, Nilüfer Ural, Mehmet Barut, Yusuf Barut, İsmail Barut’a parti rozetleri takıldı.

(Haber Merkezi)


1 gün, 22 saat önce / 24.04.2018 10:06:20   

HGC’DE BİRLİK VE DAYANIŞMA

İlimizin ve bölgemizin en güçlü basın kuruluşu olan Hatay Gazeteciler Cemiyetinde birlik ve dayanışma devam ediyor.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen önderliğinde geçtiğimiz Cumartesi günü HGC binasında düzenlenen kahvaltı etkinliği ilgiyle gerçekleşti.

Başkan Ahmet Yetişen, Başkanvekili Sadullah Ergin, yöneticiler Zafer Sarı, Serdar Özal, Cahit Aşkar ve çok sayıda üye gazetecinin katıldığı kahvaltılı toplantı, birlik ve dayanışmaya sahne oldu.

Bu etkinliğe katılan üyeler HGC Başkanı Yetişen’e, yönetim kuruluna ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

(Yorum Haber Merkezi)


1 gün, 22 saat önce / 24.04.2018 10:05:24   

VATANDAŞLAR BİLGİLENDİRİLİYOR

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Denetim Birimi ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehir genelindeki 95 mahallede çöp çıkarma saatleri konusunda vatandaşları bilgilendiriyor.

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada şunlar yer aldı; “Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Denetim Birimi ve Zabıta Müdürlüğü personelleri; İlçemiz Mahallerinin muhtelif yerlerinde oluşan çevre ve görüntü kirliliğinin giderilmesi, vatandaşlarımızın daha temiz ve huzurlu bir ortamda yaşamaları adına çevre denetimleri gerçekleştiriyor.

Karaali Bölüğü, Kardeşler, Dutdibi, Şirince, H. Ömer Alpagot, Orhanlı, Barbaros, Sofular, Aydınlık Evler Mahallelerinde muhtarlarımızın da katılımı ile gerçekleştirilen denetimler kapsamında, mahalle sakinlerine daha temiz bir çevre ve hijyenik ortamda yaşamalarına yönelik olarak çöp çıkarma saatleri hususunda bilgilendirmeler yapılıyor ve duyuru bildirileri dağıtılarak vatandaşlarımızın çevre bilincini arttırmaya yönelik faaliyetler gerçekleştiriliyor.

(Haber Merkezi)


1 gün, 22 saat önce / 24.04.2018 10:04:23   

VALİ ATA MAKAMINI GÜR’E BIRAKTI

Hatay Valisi Erdal Ata, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını Antakya İlkokul 4. sınıf öğrencisi Zeynep Sena Gür'e bıraktı.

Valilik makamında gerçekleşen ve Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu ve Milli Eğitim İl Müdürü Kemal Karahan’ın da hazır bulunduğu ziyarette Valilik makamına oturan Gür, “Öncelikle tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Ben yeni Valiniz Zeynep Sena Gür,  şu an için büyük mutluluk ve gurur duyuyorum. Çünkü medeniyetler şehri güzel Hatay’ımızın tüm çocuklarını temsil ediyorum. Tüm ülkem ve dünya çocukları adına da bu kutlu günü bizlere armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’e ayrıca teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Minik vali ile bir süre sohbet eden Hatay Valisi Erdal Ata ise bugün Türkiye Büyük Millet Meclisinin 98. yıl dönümünü ve aynı zamanda Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamakta olduğumuzu belirterek ‘’Bugün bu makamları ülkemizin geleceği çocuklarımıza teslim ettik. Bir millet çocuklara ne kadar değer verirse yarınlara da o kadar güvenle bakabilir. Bizde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Cumhuriyeti kurduğu için ve bu bayramı çocuklarımıza armağan ettiği için minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Cumhuriyetimizin değerini bilmeliyiz. Hatay'da 9-10 yaşlarında bir çocuk büyüdüğünde Cumhurbaşkanı olmak istiyorum diyebiliyor. Bu yönetimin kıymetini bilmeliyiz ve hepimiz sahip çıkmalıyız. Hepimiz farklı yerlerden geliyoruz ama kimimiz Vali, kimimiz kaymakam, kimimiz hakim olabiliyoruz. Demokrasi olmayan rejimlerde halktan birilerinin bu makamlara gelmesi mümkün değildir. O nedenle bu sistemin kıymetini bilmeliyiz.

23 Nisanı dünyanın birçok ülkesinden gelen çocuklarla birlikte kutluyoruz. Dünyada başka bir ülkede böyle bir bayram yok. Bunu da Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz. O, ülkelerin geleceğinin çocuklar tarafından kurulacağını bildiği için çocuklara ayrı bir önem veriyordu. Onun için bu bayramı çocuklara armağan etti.’’ dedi.

Valilik koltuğuna oturan Zeynep Sena Gür ise, ilk talimatını telefonla ulaştığı Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’ye vererek ‘Hatay genelindeki okul bahçelerinde çocukların oyun oynarken düşüp yaralanmamaları için yumuşak sentetik zemin yapılmasını’ istedi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 22 saat önce / 24.04.2018 10:03:25   

TEŞEKKÜRLER MERKEZ MARKET

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Bulanık Group bünyesinde ki Merkez Market, çocuklara yönelik düzenlediği güzel etkinlik ile bir kez daha gönülleri fethetti.

Tanınmış işadamı Mehmet Bulanık’ın sahibi olduğu Merkez Market 22 Nisan Pazar günü Bulanık Group binasının bulunduğu yerde çocuklara özel bir program hazırladı.

Mehmet ve Deniz Bulanık çiftinin ev sahipliğinde düzenlenen programa binlerce kişi katıldı. Aileler ve çocuklar, kurulan oyun parkında, yarışmalarda ve ikram edilen çeşitli yiyecek ve içeceklerle keyifli anlar yaşadı.

İbrahim Kaşdaş’ın sunuculuğunda düzenlenen 23 Nisan şenliklerinde çocuklar gönüllerince eğlendi. Çok sayıda anaokulu ve ilkokul öğrencileri, öğretmenler gözetiminde çeşitli oyunlar sergiledi.

Çocuklara ve onların ailelerine her türlü yiyecek ve içecekler ikram edildiği programda özellikle çocuklar unutulmaz anlar yaşadı.

Bulanık Group bünyesinde düzenlenen bu etkinliği beğenen konuklar, şirket sahibi Mehmet Bulanık ve Merkez Markete teşekkür ettiler.

(Haber: S.Ergin)


1 gün, 22 saat önce / 24.04.2018 10:02:33   

HATSU’DAN OLUMSUZLUKLARA ANINDA MÜDAHALE

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) ekipleri, gece boyunca süren şiddetli yağmur yağışları sırasında ve sonrasında yapılan çalışma ile tıkanma yaşanan noktalarda su birikintilerinin deşarj edildiğini duyurdu.

Hatay genelinde akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağmur yağışları esnasında caddelerde oluşan su birikintilerini gidermek amacıyla ekiplerin seferber olduğunu bildiren Genel Müdürlük, ALO 185 HATSU Çağrı Merkezi’ne gelen bildirimler sonrasında gece geç saatlere kadar biriken suların vidanjör aracıyla çekildiğini ayrıca su giderlerinde taşma, tıkanma vb. sorun yaşayan vatandaşların imdadına yetiştiğini açıkladı.

Caddelerin üzerindeki muayene bacalarına yapılan müdahale sonrasında yağmursularının tahliye edilerek su birikintilerinin önlendiğini açıklayan İdare, trafik akışının normale dönmesi adına açık su kanallarında ve yağmur ızgaralarında yağmur sonrası biriken atıkların temizlendiğini bildirdi.

Kent genelinde ekiplere iletilen yüzlerce arıza bildirimlerine tüm vidanjör ve kılavuz araçlarının yardımı ile müdahalede bulunan HATSU, tüm olumsuzlukların ortadan kaldırılması için gece ve gündüz teyakkuz halinde olduklarını vurguladı.

(Haber Merkezi)


1 gün, 22 saat önce / 24.04.2018 09:56:54   

ER-YILDIRIM İNŞAAT, HATAY İŞ KATALOĞUNDA

Antakya’da inşaat sektörünün saygın firması Er-Yıldırım İnşaat, Ergin Medya tarafından 2018 yılı yapı-inşaat sektörüne yönelik hazırlanan Hatay İş Kataloğunda yer alacak.

Akasya Mahallesi 102. Sokak Nasrullah Apartmanında bulunan Er-Yıldırım İnşaat ofisini ziyaret eden Ergin Medya sahibi Sadullah Ergin, firma sahibi Ertem Yıldırım’ı ziyaret ederek hayırlı işler dileğinde bulundu.

Müteahhitlik ve taşeronluk işlerini tecrübeli ekibiyle birlikte gerçekleştiren Ertem Yıldırım, kaliteli yapılar inşa etmeye devam ettiklerini belirtti.

(Yorum Haber Merkezi)


1 gün, 22 saat önce / 24.04.2018 09:56:07