......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 336771
YORUM MANŞET
MİLLETİMİZ İÇİN BİZ VARIZ
MİLLETİMİZ İÇİN BİZ VARIZ

MİLLETİMİZ İÇİN BİZ VARIZYeniden Refah Partisi İl Başkanı Yusuf Metin, beraberinde İl Teşkilat Başkanı Cemil Yiğit ve İl Mali İşler Başkanı Halil Taşkın ile birlikte Yorum Gazetesi ofisini ziyaret ederek Ergin Medya Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Ergin ile fikir alışverişinde bulundu.

Samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen görüşmede Başkan Yusuf Metin, “Milletimiz İçin Biz Varız” diyerek siyaseti vatana ve millete hizmet aracı olarak gördüklerini ifade etti.

Yerel basına önem verdiklerini ve gazetecilerle istişare halinde olduklarını belirten Başkan Metin, “Milletimiz ile birlikte olduğumuz ortamlarda yılgınlık ve tükenmişlik sendromu içinde olduğunu tespit ettik. Parti programımızda ülke sorunları ve çözümlerimiz kaynak kitap olarak elimizde. Milli kaynak paketlerimiz adlı kitabımızda da 15 adımda ekonomide ne yapabiliriz ayrıntılı projelerimiz hazır.

Yeniden Refah Partisi olarak 94 ruhu içinde aynı şevk ve heyecanla Milli Görüş ilkelerini hayata geçirme düşüncesindeyiz. Merhum Necmettin Erbakan’ın bu memleket için yapmış olduğu hizmetleri biliyoruz. Bayrağı devralan oğlu Fatih Erbakan da babasının emanetini ileriye taşıma gayretinde.

Hafta sonu Şanlıurfa’da yapılan kongrede 10 kişilik heyetle Hatay ilini temsil ettik. Binlerce kişinin olduğu kongre ortamında insanlarımızın Milli Görüşe ve Yeniden Refah Partisi’ne olan ilgi ve teveccühü gösterdi ki sorumluluğumuz büyük. Seçmenlerimiz A İttifakı veya B İttifakı yerine yeni oluşum içindeki Anadolu ittifakını tercih edecektir.

Amacımız dürüst siyasetle ülkemizin sorunlarına çözüm getirmektir. Bu inançlı kadrolar ve projelerimizle hizmete hazırız” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)

MUTLULUĞA KURŞUN SIKMA
MUTLULUĞA KURŞUN SIKMA

MUTLULUĞA KURŞUN SIKMA
İçişleri Bakanlığı düğün, nişan, asker uğurlaması vb. etkinliklere ilişkin güvenlik tedbirleri konulu duyuru yayınladı.

 “Mutluluğa Kurşun Sıkma Geleceği Karartma” sloganı ile spor müsabakaları, asker uğurlama, düğün, nişan gibi kutlama, etkinlik ve programlarda silah kullanılmaması gerektiği belirtilen açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Kültürümüzün bir parçası olan bayram, düğün, asker uğurlama, spor müsabakası gibi kutlama ve etkinlikler sırasında/sonrasında ateşli silahla havaya ateş açılması ve maganda kurşunu olarak da adlandırılan istenmeyen olaylar sonucu meydana gelen toplumda da tedirginliğe yol açan üzücü olayların önüne geçilmesi kamu düzeninin muhafazası açısından büyük önem arz etmektedir.

5237 sayılı Türk Ceza Kanununun “Genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulmaması” başlıklı 170 inci maddesinde yer alan “Kişilerin hayatı, sağlığı veya malvarlığı bakımından tehlikeli olacak biçimde ya da kişilerde korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda;(…) Silahla ateş eden veya patlayıcı madde kullanan kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.” hükmü uyarınca gerekli adli ve cezai işlemlerin yapılması, açık alanlarda yapılacak etkinliklerde farkındalık oluşturulmasına ilişkin genel emir yayımlanması ve organizasyon sahiplerinden taahhütname alınması talimatlandırılarak uygulamaya konulmuştur.

Talimatlar doğrultusunda “Mutluluğa Kurşun Sıkma Geleceği Karartma” sloganı ile spor müsabakaları, asker uğurlama, düğün, nişan gibi kutlama, etkinlik ve programlarda silah kullanılmaması, havaya ateş açılmaması uyarılarının yer aldığı taahhütname ve afişler www.icisleri.gov.tr. İnternet adresinden temin edilecektir.” Denildi.

(Haber Merkezi)

GAZELUŞAĞI 2023’TE SU TUTACAK
GAZELUŞAĞI 2023’TE SU TUTACAK

  GAZELUŞAĞI 2023’TE SU TUTACAKTBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve AK Parti Hatay milletvekili Hüseyin Yayman, Hatay’ın sorunlarının çözümü ve hizmet akışı için tüm gün mesai vermeye devam etti.

DSİ Bölge Müdürü Köksal Buğra Çelik, Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş, İlçe Başkanı Cafer Yılmaz ve muhtarların katıldığı programlara vatandaşların yoğun ilgisi görüldü.

Yayman yaptığı açıklamada “Hassa Gazeluşağı Göleti yaklaşık 30 yıldır konuşulan ve söz verilen önemli bir sulama projesiydi. Seçim döneminde söz vermiştik. Çok şükür yapımına başlandı.

İnşallah 2023’te Göletimiz su tutacak. Milletimize hayırlı olsun. Gölet bu bölgeye hayat verecek ve köyden şehre göçü engelleyecek. Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Yayman “Bu önemli eserin Şehrimize kazandırılmasında katkılarını esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Vahit Kirişçi’ye ve DSİ Genel müdürümüze, çalışanlarına teşekkür ederim. Her zaman dediğimiz gibi su petrolden değerlidir” ifadelerini kullandı. 

DSİ Bölge Müdürü Köksal Buğra Çelik ise yaptığı açıklamada “Bölgede Gazeluşağı ve Arpalıuşağı göletlerinin başladığını, çalışmaları yakından takip ettiklerini ve iki göletin de 2023’te tamamlanacağını belirtirken Akbez yer altı barajının ise Temmuz 2022’de bitirileceğini ifade etti. Çelik açıklamasında Tahtaköprü Barajında şuan 175 milyon m3 su olduğunu söyledi.

(Haber Merkezi)

MEDİKAL SEKTÖRÜ ÇÖKÜYOR
MEDİKAL SEKTÖRÜ ÇÖKÜYOR

MEDİKAL SEKTÖRÜ ÇÖKÜYORAntakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, kur ödemelerinde yaşanan sıkıntılar ve kur artışlarının sektöre yansımasıyla beraber medikal sektörünün son yıllarda çok ciddi sıkıntılarla karşılaştığını açıkladı.

 ATSO Başkanı Çinçin: “Tüm olumsuzlukların içinde oda komiteleri ile birlikte canla başla çalışıldığını ve bir takım zorlukların üstesinden gelindiğini, ancak Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü tarafından acele ibaresi ile 01.06.2022 tarihinde konuyla ilgili bir yazı yayınladığını belirtti.

ATSO Başkanı Çinçin, yaptığı açıklamada “Odamız medikal sektörünün maalesef son yıllarda ciddi sıkıntılar ile karşı karşıya kaldı. Bunlardan bazıları; Kurum ödemelerinde yaşanan sıkıntılar, kur artışlarının sektöre yansımaları oldu. 

Tüm olumsuz tablo içinde Odamız Komiteleri ile birlikte cansiperane bir şekilde çalıştı ve bir takım zorlukların üstesinden gelindi. Ancak Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü tarafından acele ibaresi ile 01.06.2022 tarihinde yayınlanan yazıda; Ödeme koşulları hak sahiplerini "Hasta alt bezlerinin" nakdi ödeme şeklinde istedikleri yerden temin edebilecekleri belirtilmiştir. Bu konu, yıllık anlaşma yapan firmalarımızı zarara uğratacağı gibi nakdi ödememin sektörümüzde kullanılacağı muallak olup sağlık bakanlığına kayıtlı olmayan ürünlerin önü açılacaktır. Dolayısıyla Sağlık Bakanlığı Ürün Takip Sistemi devre dışı kalacaktır. Suiistimale açık olan bu ödeme şekli devletimize zarar verecektir” dedi.

ASİ NEHRİ İÇİN DEV PROJE
ASİ NEHRİ İÇİN DEV PROJE

ASİ NEHRİ İÇİN DEV PROJEHatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri İdaresi (HATSU) tarafından “İklim Eylemi İçin Entegre Atık ve Ekosistem Yönetimi' projesi, UNDP ve Japon hükümetinden destek buldu.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Japonya’nın sağladığı 1,8 milyon ABD Doları destek ile Hatay ilinde hassas durumdaki denizel ekosistemi korumayı amaçlayan yeni bir proje başlattı.

“Hatay için İklim Eylemi” üç hedefe sahip: Birincisi, Samandağ’da Akdeniz’e dökülen Asi Nehri’nin getirdiği atıkları temizlemek; ikincisi, mevzuat düzenlemelerinin iyileştirilmesi ve halkın eğitilmesi yoluyla atıkların nehre boşaltılmasının azaltılması; üçüncüsü ise, nehirleri tıkayan, su kalitesini düşüren ve yerel balıkçılık ekonomisini tehdit eden bir istilacı tür olan su sümbülünün yayılmasının yarattığı tehdit ile mücadele etmek.

 “Yerel iklim eylemi olmadan, iklim taahhütleri kâğıt üzerinde kalmaya mahkum sözlerden ibarettir” diyen UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton, “Hatay’daki yeni girişimimiz sadece Asi Nehri ekosisteminin ve nihayetinde efsanevi Akdeniz’in karşı karşıya olduğu tehditlerle mücadele etmekle kalmayacak, başka yerlerde de kolayca uygulanabilecek uygulamalı iklim azaltım ve uyum çözümlerini test edip daha rafine hale getirecek.” şeklinde konuştu.

UNDP ile geliştirdiğimiz ve göç, çevre ve iklim konularında kentimizin dayanıklılığını artırmaya odaklanan ortaklığımızın yeni bir aşamasına başlamaktan memnuniyet duyuyoruz” diyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Yerel iklim eylem planımızın uygulanmasına da destek olacak bu yeni proje, özellikle atık yönetimi, su kalitesi ve istilacı su sümbülü ile mücadele konularındaki çabalarımıza uluslararası teknik uzmanlık yoluyla hız kazandıracak.” şeklinde konuştu.

Projenin uygulayacağı somut önlemler arasında Asi Nehri’nin denize döküldüğü yerde biriken denizel çöpün yakalanması, taşınması ve geri dönüştürülmesi; yerel balıkçı teknelerinin Samandağ kıyı sularındaki atıkları toplamak üzere ilgili donanıma kavuşturulması; gençleri “sıfır atık” uygulamaları konusunda eğitmek üzere 300 anaokulu ve ilkokul öğretmeni ile muhtarlara eğitim verilmesi; su sümbülünün yayılma derecesini haritalamak üzere izleme sistemi kurulması; istilacı bitkinin nehirden fiziksel olarak çıkarılmasına yönelik tekniklerin denenmesi; ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile işbirliği halinde denizel çöpün kontrol altına alınması ve sıfır atık politikalarının uygulanması hakkında rehber ilkelerin belirlenmesi de bulunuyor.

(Haber Merkezi)

HAVALİMANI SEFER SAYILARI ARTTIRILMALI, SAATLER DÜZENLENMELİ


Hatay’dan yurt içine yapılan Ankara, İzmir, İstanbul ve Antalya ile yurt dışına yapılan Kıbrıs, Riyad, Almanya ve Cidde seferlerinin arttırılması ve sefer saatlerinin makul saatlere göre düzenlenmesi gerektiği belirtildi.

Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği (HASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Hayzaran, iş dünyası olarak Hatay Havaalanı sefer saatlerinin arttırılması ve saatlerin düzenlenmesini talep ettiklerini söyledi.

 

HASİAD Başkanı Hayzaran, yaptığı açıklamada “Hatay Havalimanı 2007 yılında hizmete açılan ve 2008 yılında Uluslararası Hava Hudut Kapısı olarak ilan edilen ülkemizdeki 55 adet faal havaalanlarından biridir.

Kadim şehrimiz Hatay; onlarca medeniyete ev sahipliği yapan, kucak açtığı tüm medeniyetlerden aldığı mirasın harmanlandığı, insanlığın en eski yerleşim yerlerinden biri olan tarih boyunca farklı kültürlerin ve inançların bir arada yaşadığı; barış, kardeşlik, hoşgörü kenti, doğa sporlarının, aromaterapinin, gastronominin, tarihin, kültür, inanç ve gastronomi turizminin Türkiye’deki en önemli destinasyonlarının başında gelmektedir. UNESCO’nun 26. Gastronomi Şehri olması ve 1 Nisan 2022’de Medeniyetler Bahçesi temasıyla açılan EXPO 2021 Hatay organizasyonlarının da etkisiyle yerli ve yabancı konuklarımızın ilimize gelmesinde artış beklenmektedir.

Bu bağlamda; hava yolu ile ulaşım tercihi her geçen gün artmakta olup; Hatay’dan yurt içine yapılan Ankara, İzmir, İstanbul ve Antalya ile yurt dışına yapılan Kıbrıs, Riyad, Almanya ve Cidde seferlerinin arttırılmasını ve sefer saatlerinin makul saatlere göre düzenlenmesini Hatay iş dünyası olarak talep etmekteyiz.” Dedi.


4 gün, 13 saat önce / 30.06.2022 12:49:05   

MALİ MÜŞAVİRLER, ÜCRETLERİNİN ARTMASINI VE TATİL HAKLARINI İSTİYOR


Ülkemizde yaşanan ekonomik krizden en çok etkilenen kesimlerden birisi muhasebeciler ve mali müşavirler oldu.

Hatay Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Jale Marufoğlu, personel giderleri, kira, kırtasiye, kargo, elektrik, ulaşım gibi giderlerde meydana gelen olağanüstü artış pek çok meslektaşları açısından varlık yokluk sorunu haline dönüşmeye başladığına dikkat çekerek ücretlerin artmasını ve tatil hakları istediklerini söyledi.

Mali Müşavirler enflasyon mağdurudur ve mağduriyetleri acilen giderilmelidir diyen Başkan Marufoğlu, yaptığı açıklamada “Ülkemizde yaşanan ekonomik krizden en çok etkilenen kesimlerden birisi de biz muhasebeciler ve mali müşavirler olduk. Mali müşavirler mesleklerini sürdürebilmek için gerekli giderleri karşılamakta büyük zorluklar yaşamaktadırlar. Personel giderleri, kira, kırtasiye, kargo, elektrik, ulaşım gibi giderlerde meydana gelen olağanüstü artış pek çok meslektaşımız açısından varlık yokluk sorunu haline dönüşmeye başlamıştır. Pek çoğumuzun ayakta kalmasını neredeyse olanaksız hale getiren koşulların düzeltilmesi için acilen adım atılması gerekmektedir. Atılacak ilk adım ücretlerin resmi enflasyon farkı kadar artırılmasıdır. Hizmetlerin devamı için bu adım bir zorunluluk haline gelmiştir.

Bizler ülke ekonomisi için önemli sorumluluklar üstleniyoruz. İşletmelerin, işçilerin iş ve işlemlerini aksatmadan yürütmek, kamu finansmanının akışının kesintisiz akışı için kesintisiz çalışıyoruz. Bizler pandeminin zorlu koşullarında da bu görevimizi aksatmadık. Şimdi iki yıllık zorlu sürecin ardından yükselen maliyetler karşısında varlık yokluk mücadelesi veriyoruz. Ocak 2022'de belirlemiş olduğumuz ücretlerimiz bugün için anlamını yitirmiştir. Örneğin, TÜİK verilerine bile göre elektrik faturalarımız yüzde 120, kırtasiye giderlerimiz yüzde 80, gıda giderlerimiz yüzde 76 oranında artmıştır. Resmi rakamlar bile bunu söylüyorken gerçek tablo daha da vahimdir. Ücretlerimiz hiç artmamış ama bunun karşısında giderlerimiz katlanarak artmıştır.

Bununla birlikte, birçok çalışan kesim haklarını yasal güvenceye kavuşturmak için mücadele ederken, mali müşavirler yasada olan haklarını kullanamayan meslek mensuplarıdır. 1-20 Temmuz tarihleri “mali tatil” olarak yasada yer almaktadır. Gerçekte ise böyle bir tatil yoktur. O yüzden bizler bu tatile “işlevsiz mali tatil” diyoruz. Ağır iş yükü, zorlu ekonomik koşulların büktüğü belimizi, yılın belirli bir zamanında doğrultmamıza fırsat verilmemektedir.

Mali müşavirler ülke ekonomisi için çok önemli bir görevi yerine getirmektedir. Bu görevin yerine getirilebilmesi için Maliye Bakanlığı ücretlerde acilen düzenleme yapmalıdır. Yasada yer alan Mali Tatil hakkımızı kullanmamızın önündeki engeller kaldırılmalıdır.” Dedi.


4 gün, 16 saat önce / 30.06.2022 09:51:40   

İSKENDERUN BELEDİYESİ WHATSAAP TEMİZLİK HATTI TALEPLERİ HIZLA ÇÖZÜYOR


İskenderun Belediyesi, vatandaşlardan gelen istekleri hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyor. İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın direktifleri doğrultusunda kurulan whatsaap temizlik hattını arayan vatandaşlar, sorunlarına çözüm yolu buluyor.

Başkan Tosyalı, yaptığı açıklamada temizlik hattının vatandaşlara bir telefon kadar uzakta olduğuna dikkat çekerek “Whatsapp Temizlik Hattımıza vatandaşlarımızdan gelen talepler alınarak hızla çözüme kavuşturuluyor.  Whatsapp Temizlik İhbar Hattımız ile size bir mesaj kadar yakınız.

Vatandaşlarımız, 0533 190 87 18 numaralı Whatsaat hattımızla bizimle iletişim kurabilirler” dedi.


5 gün, 12 saat önce / 29.06.2022 14:19:32   

HAMED ENZO HATAYSPOR’DA


Süper Lig ekiplerinden Atakaş Hatayspor, 19 yaşındaki forvet oyuncusu Kanadalı Nanook F.C. Akademi’de 11 numarayı terleten Fildişi Sahilleri Oyuncusu Hamed Enzo’yu kadrosuna kattı.

 

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve Atakaş Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş, A. Hatayspor’un kadrosuna katılan başarılı sporcu Hamed Enzo ile basın toplantısı gerçekleştirdi.

World17 katkılarıyla bir araya gelen Nanook F.C. ve Hatay Büyükşehir Belediyesi anlaşma yaparak Hamed Enzo ile 3 yıllık sözleşme yapılacağını açıklandı.

Nanook Klüp ve Word17 Group Yönetim Kurulu Başkanı Adam Evren Garipoğlu yaptığı açıklamada, “ Göztepe -Hatay 2021-2022 sezonunda başkanımızın katkılarıyla Hatay’da bir küçük toplantımız oldu. Ve orada bir fikir geliştirdik. Bu fikir Kanada’da bir spor kulübünün kurulması oldu.  Bu kulüp vasıtasıyla Türk gençlerimizi yurt dışında bulunan takımlara transferinin gerçekleştirilmesi ve aynı zamanda da yurt dışında Türkiye’ye gelen yabancı oyuncuların, vasıflıların ve yeteneklilerin  Türkiye’ye getirilerek belirli bir dönem geçtikten sonra yabancı kulüplere satılmasını planlayan bir proje  ile yola çıktık. Lütfü başkanımız da Hatay’ın tüm imkanları ile Hatayspor’un da tanıtımı için seferber olacağını söylemesi ile bu projeyi gerçekleştirdik. Word17 Akademi adıyla Kanada’daki takımımızın ismini Nanook klüp olarak değiştirdik.

Biz ihtiyacımız olan profesyonel futbolcuları başkanımızın da tavsiyesi ile Hatay’da seçimlerini yapma kararı aldık ve buraya toplamda 22 futbolcu getirdik. Bu futbolcular totelde 13 farklı ülkeden geldi. Ve birçoğu daha önce farklı liglerde oynamış ama birçoğu da yeni profesyonelliğe imza atacak sporculardır. Gecesini gündüzüne katan bütün teknik ekip ve hocalarımız sporcularımızı da izlediler. Bir sporcumuzu Hatayspor’a katmaya karar verdiler. Şu an seçmeler devam ediyor. Belki birkaç sporcu Nanook F.C. üzerinden Hatayspor’a katılacak” diye konuştu.

GÜZEL VE BÜYÜK HEDEFLER KOYDUK

A.Hatayspor’un gücüne güç katacak profesyonel sporcular ile sözleşme imzaladıklarını altını çizen Başkan Savaş, “ Hatayspor Süper Lig’e çıktıktan sonra biz gerçekten de güzel ve büyük hedefler koyduk. Ama bu güzel ve büyük hedeflere ulaşmak için de belli mesafeleri almamız gerekiyordu. Öncelikle kendimizi Süper Lig’de ıspat etmemiz ve kalıcı olduğumuzu göstermemiz gerekiyordu. Çok şükür iyi yıl boyunca birinde 6. birinde de 12. olduk. Türkiye’deki ekonomik problemler ve spor dünyasının gelmiş olduğu durum bizi bu hedefler için acele etmeye itti. Biz artık daha kaliteli ama daha ekonomik bir futbol takımı yapmak ve Hatay’ımızın ve ülkemizin geleceğine katkı sağlamak  istedik. Bu nedenle bir kardeşimizi Hatayspor bünyesine katmaya karar verdik” açıklamalarında bulundu.

ENZO: BİRLİKTE ÇOK İYİ ŞEYLER BAŞARACAĞIMIZA EMİNİM

Başarılı sporcu Hamed Enzo da , “Burada olmaktan dolayı çok mutlu oldum. Ümit ediyorum ki bu yeni bir başlangıç olacak. Birlikte çok iyi şeyler başaracağımıza eminim. Benim katkılarımla takımın daha ileriye gideceğine inanıyorum” dedi.

Basın açıklamasının ardından Atakaş Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş, Hamed Enzo’ya Hatayspor forması hediye etti.


6 gün, 15 saat önce / 28.06.2022 10:27:46   

MİLLETİMİZ İÇİN BİZ VARIZ

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Yusuf Metin, beraberinde İl Teşkilat Başkanı Cemil Yiğit ve İl Mali İşler Başkanı Halil Taşkın ile birlikte Yorum Gazetesi ofisini ziyaret ederek Ergin Medya Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Ergin ile fikir alışverişinde bulundu.

Samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen görüşmede Başkan Yusuf Metin, “Milletimiz İçin Biz Varız” diyerek siyaseti vatana ve millete hizmet aracı olarak gördüklerini ifade etti.

Yerel basına önem verdiklerini ve gazetecilerle istişare halinde olduklarını belirten Başkan Metin, “Milletimiz ile birlikte olduğumuz ortamlarda yılgınlık ve tükenmişlik sendromu içinde olduğunu tespit ettik. Parti programımızda ülke sorunları ve çözümlerimiz kaynak kitap olarak elimizde. Milli kaynak paketlerimiz adlı kitabımızda da 15 adımda ekonomide ne yapabiliriz ayrıntılı projelerimiz hazır.

Yeniden Refah Partisi olarak 94 ruhu içinde aynı şevk ve heyecanla Milli Görüş ilkelerini hayata geçirme düşüncesindeyiz. Merhum Necmettin Erbakan’ın bu memleket için yapmış olduğu hizmetleri biliyoruz. Bayrağı devralan oğlu Fatih Erbakan da babasının emanetini ileriye taşıma gayretinde.

Hafta sonu Şanlıurfa’da yapılan kongrede 10 kişilik heyetle Hatay ilini temsil ettik. Binlerce kişinin olduğu kongre ortamında insanlarımızın Milli Görüşe ve Yeniden Refah Partisi’ne olan ilgi ve teveccühü gösterdi ki sorumluluğumuz büyük. Seçmenlerimiz A İttifakı veya B İttifakı yerine yeni oluşum içindeki Anadolu ittifakını tercih edecektir.

Amacımız dürüst siyasetle ülkemizin sorunlarına çözüm getirmektir. Bu inançlı kadrolar ve projelerimizle hizmete hazırız” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)


6 gün, 16 saat önce / 28.06.2022 09:56:18   

HALİT İMREK YILIN KURUM MÜDÜRÜ

 Uzun yıllardır devletin önemli bürokratı olarak ticaret ve esnaf kesimine başarılı hizmetler veren Hatay Ticaret İl Müdürü Halit İmrek, “Hatay’ın Değerleri Yılın Enleri” projesinde Ergin Medya seçici kurulu tarafından Yılın Kurum Müdürü ödülüne layık görüldü.

Ergin Medya Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Ergin, dün makamında ziyaret ettiği Hatay Ticaret İl Müdürü Halit İmrek’i tebrik ederek kurum olarak yapmış olduğu faaliyetlerle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Ticaret ve esnaf temsilcileriyle sıkı ilişkiler içerisinde olan, çalışkan ve mütevazi yapısıyla sevilen Halit İmrek’in Yılın Kurum Müdürü seçilmesi kamuoyunda isabetli bir seçim olarak değerlendirildi.

(Yorum Haber Merkezi)


6 gün, 16 saat önce / 28.06.2022 09:55:00   

HATAY VALİLİĞİ'NDEN ÜMİT ÖZDAĞ AÇIKLAMASI

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Hatay'a alınmaması ile ilgili Hatay Valiliği'nden açıklama geldi.

Gerekli önlemlerin alındığı belirtilen açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Hatay sınırına mayın döşeyeceğini iki gündür ilan eden, yabancı düşmanlığı ile her kesimden insanın bir arada yaşadığı, kardeşliğin ve hoşgörünün sembolü kadim şehir Hatay'ımızın sosyal dinamiklerine mayın döşeyeceğini söyleyerek, kışkırtıcı bir üslupla ilimize gelen tüm grup ve kişilerin telafisi mümkün olmayan olaylara sebebiyet verilmemesi adına kanunların verdiği yetkiler çerçevesinde kamu düzeninin ve asayişin sağlanabilmesi, huzurun temin edilebilmesi amacıyla Valiliğimizce gerekli önlemler alınmıştır.” Denildi.

(Haber Merkezi)


6 gün, 16 saat önce / 28.06.2022 09:53:02   

CUMHURİYET CADDESİ ASFALTLANIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi, il genelindeki yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarında hız kesmiyor.

HBB Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar, ilçelerde eş zamanlı bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Geçtiğimiz günlerde Antakya Cumhuriyet Caddesi’nde asfalt serim hazırlıklarına başlayan HBB ekipleri, çalışmalarını tamamladı ve yeni beton asfalt serimine başladı.

Farklı kurumların gerçekleştirdiği altyapı çalışmaları sonucu yıpranan ve eskiyen yolu ve kaldırımları yenileyen ekipler, çalışmaların ilk etabını köprübaşı ile Antakya Öğretmenevi arasında gerçekleştirdi.

Büyükşehir yetkilileri, caddedeki çalışmaların etap etap ilerleyeceğini belirterek YSE kavşağına kadar devam edeceğini ifade etti.

(Haber Merkezi)


6 gün, 16 saat önce / 28.06.2022 09:52:14   

SAĞLIKLI SU İLETİMİ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), “Defne Harbiye İçmesuyu Şebeke İnşaatı’nda çalışmalarını “Her Şeyden Önce Sağlık” anlayışı ile tüm hızıyla sürdürüyor.

HATSU, Defne ilçesine bağlı Harbiye Mahallesi’ne temiz içme suyu iletmek ve yeterli içme suyu temin etmek adına hayata geçirdiği “Defne Harbiye İçmesuyu Şebeke İnşaatı” ile gayrisıhhi boruların yeni ve uzun ömürlü borularla yenilendiğini aktardı.

Proje kapsamında muhtelif çaplarda toplamda 45 km şebeke yenileme ve 100 adet abone bağlantı çalışması yapıldığını belirten HATSU, toplamda 119 km hat çekileceğini ve 4 bin adet abone bağlantı çalışması yapılacağını açıkladı.

HATSU Genel Müdürlüğü, süren projede 3 kamyon, 1 ekskavatör, 1 jcb ve 7 personelin görev yaptığını açıklarken, çalışmalar sayesinde içme suyunun daha sağlıklı şekilde iletileceğini ve yer altında oluşan su kayıplarının da önüne geçileceğinin altını çizdi.

(Haber Merkezi)


6 gün, 16 saat önce / 28.06.2022 09:51:34   

YAYLADAĞI TARİHİNE IŞIK TUTULDU

Yayladağı Belediyesi tarafından “Yayladağı Tarih ve Kültür Sempozyumu” düzenlendi.

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın’ın ev sahipliğinde gerçekleşen sempozyuma Hatay Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Yayladağı İlçe Kaymakamı Ömer Faruk Gökçe, AK Parti Hatay il Başkanı Adem Yeşildal, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, Kurum amirleri ile çok sayıda davetli katıldı. Program 3 oturum olarak gerçekleştirildi.

Yayladağı Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen sempozyumda Prof. Dr. Ali Arslan öncülüğünde gerçekleştirilen “Milli Mücadele’nin En Güney Cephesi: Yayladağı” kitabını görkemli bir şekilde tanıtımını yaptı.

KENDİ YAKIN GEÇMİŞİYLE İLGİLİ ÇALIŞMA YAPMAMIŞ

Hatay Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu; “Üniversitemiz kendiyle ilgili çok az çalışma yapmış. Hocalarımız tez konusu araştırmasında bilinen medyatik çalışmalar yapmış, ama kendi yakın geçmişiyle ilgili çalışma yapmamış. Hatay’ın jeopolitik konumu, coğrafi konumu itibariyle o tarihe baktığımızda anavatana katıldığını ve ne kadar önemli bir il olduğunu görebiliyoruz.” Dedi

BU SEMPOZYUM EKSİK KALAN BOŞLUKLARI DOLDURMAK İÇİN BÜYÜK BİR ADIM OLDU

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın programda yaptığı konuşmasında; “Bizlerde Yayladağı Belediyesi olarak bu çalışmayı yapmadan önce hep aklımızda gerçek anlamda yakın tarihimiz milli mücadele hakkında eksik bilgilerle ifade etmek durumunda kalıyoruz. Bu sempozyum eksik kalan boşlukları doldurmak için büyük bir adım oldu. Antakya’nın işgalinden ortalama 3 yıl sonra işgal edilmiştir. “1918 yılında Kudüs, Şam, Halep, Antakya ve Antep’i işgal eden İngilizler, Yayladağı’nı İşgal edememişlerdir. İngilizlerin 1 Kasım 1919’dan itibaren Hatay dâhil olmak üzere bu bölgeleri Fransızlara devretmelerine rağmen Yayladağı’na Fransızlar 2.5 yıl işgal edememiştir. Yayladağı insanlık tarihinin başladığı coğrafyada Antakya ile Şam, Kudüs arasındaki zorlu ama en kestirme yol üzerinde olup bundan dolayı tarihi de çok eskilere dayanmaktadır.” Dedi.

Sempozyum milli mücadelenin en güneyindeki cephenin Yayladağı olduğu ilmi olarak tescil edilen isim oldu.

(Haber Merkezi)


6 gün, 16 saat önce / 28.06.2022 09:50:23