......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 271371
YORUM MANŞET
HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI
HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI

 HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI
Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, TFF 1. Ligde ilimizi temsil eden ve Süper Lige çıkmak için Play-Off maçlarına kalan Hatayspor için yardım kampanyası başlattı.

 Hatay’da 1 milyon 600 bin kişinin bulunduğunu ifade eden Vali Doğan, herkes kişi başı 1 lira verse bile 1 milyon 600 bin ₺ olacağını belirterek herkesi Hatayspor’a destek vermeye davet etti.

Süper ligde yer almanın şehir ve esnaf için önemine değinen Vali Doğan konuşmasına şöyle devam etti: “Süper Ligde yer almak çok önemli. Şehre her bakımdan katkı sağlanır. Esnaf ve turizm işletmeleri daha çok kazanır.

Takım çok iyi. Süper Ligde şampiyon olan Galatasaray ve ikinci oaln Başakşehir’i yendi. Her iki takımada dört gol attı. Büyük takımların şehre gelmesi çok önemli, hem spor açısından hem de tanıtım açısından.

Gün Hatayspor’a destek olma günü, az çok demeyelim herkes gücü nispetinde Hatayspor’a destek olmalı. Hatayspor’un Süper Lige çıkması şehrimizin sosyo-ekonomik hayatına da ciddi katkılar sağlayacaktır. Kampanyaya başlangıç olarak ilk desteği şahsım adına 5 bin bağış yaparak buradan başlatıyorum.” dedi.

HATAYSPOR, TÜM HATAY’I KAPSIYOR

Hatayspor’un sadece Antakya’nın değil tüm Hatay’ı kapsadığını ifade eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yaptığı konuşmada “Hatay son yıllarda adından sıkça söz ettirmeye başladı. Basketbol, satranç ve futbol olmak üzere birçok alanda adından söz ettiriyor.

Hatayspor Süper lige çıkacak takımlar arasında ihtimal olarak en yüksek takım. Süper lige 3 maç uzaktayız. Hatayspor’u sevenlerden destek bekliyoruz.

Hatayspor’un geçmişe dair herhangi bir borcu yoktur. Sadece futbolcuların prim alacakları var. Onlarda günü gelince teker teker ödeniyor.

Bende Sayın Valimiz gibi kampanyayı devam ettirmek adına kendi hesabımdan 5 bin ₺ destek veriyorum” dedi.

Destek kampanyasına katkıda bulunmak isteyen vatandaşlar; QNB Finansbank’ta Hatayspor Kulübü Derneği adına açılmış olan, TR31 0011 1000 0000 0083 0026 56 İBAN numaralı hesaba katkıda bulunabilecek.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA

DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
Hatay Valisi Rahmi Doğan, İl Emniyet Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen Şehit Yakınları ve Gaziler ile iftar programında bir araya geldi. İlimizde devletin en üst düzey temsilcilerinin hazır bulunduğu iftarda birlik ve dayanışma tablosu oluştu.

 Milletimizin huzuru ve güvenliği için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Emniyet Teşkilatı mensubu şehitlerin yakınları ile saygıdeğer gaziler için Antakya Polisevi’nde iftar programı düzenlendi.

Programa Vali Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan’ın yanı sıra 2. Hudut Alay Komutanı Albay Ahmet Gürbüz, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Emniyet Şube Müdürleri, şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.

İftar programı Nakib Camii İmam-Hatibi Musa Esatoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan ezanla oruçlar açılarak hep birlikte iftar edildi.

İftarın sonrasında yapılan duanın ardından Vali Doğan konuşmada, ‘Bereketiyle gelen Ramazan ayı sizlerle bizleri bir araya getirdi. İftarlarımızda şehit ailelerimizle birlikte hüzünleniyorum. Bu hafta ilimizde iki şehidimizi ciğerlerimiz yanarak toprağa verdik. Allah onlara gani gani rahmet etsin. Şehit alilerimize ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.  Bizler her zaman sizlerle birlikteyiz. Kapılarımız sizlere her zaman açıktır. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz her zaman başımızın üstünde yeriniz var. Allah sizlerden razı olsun. Ben milletimiz adına tekrardan sizlere ve bu yemeğe ev sahipliği yapan İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve eşi hanımefendiye şükranlarımı sunuyorum’  dedi.

Ramazan ayının manevi ikliminde oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen iftar programında Vali Doğan, konuklarla yakından ilgilenerek sohbet etti.

(Haber Merkezi)

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ
HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİHatay Sanayici ve İşinsanları Derneği (HASİAD) Başkanı Gökhan Alkan ve yönetim kurulu üyeleri Hatayspor tesislerini ziyaret etti.

HASİAD Başkanı Alkan, Hatayspor’un adım adım Süper Lige yaklaştığını ifade ederek “Şimdi birlik olma zamanı, evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz.” dedi.

Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır diyen HASİAD Başkanı Alkan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay'ımızı TFF 1. Ligde temsil eden Hatayspor'un son dönemdeki başarısı ve galibiyetleri hepimizi gururlandırmaktadır. 2018 yılında Hatayspor'umuzun bir üst lige yükselmesiyle başlayan bu serüven, bugün Spor Toto Süper Lig'e yükselme heyecanıyla hızla devam etmektedir. Bu yolun sonunda Hatayspor'umuzun elde edeceği başarı sadece bir futbol takımının başarısıyla sınırlı kalmayacaktır. Sporcusu, yönetimi, taraftarı ve her bir ferdiyle bir şehrin başarısı olacaktır.

Ziraat Türkiye kupasında şehrimizde Galatasaray’a karşı almış olduğumuz galibiyetin öncesinde ve sonrasında, taraftarımızın gösterdiği birlik ve beraberlik Hatayspor'umuzun Süper Lig'e önümüzdeki sezon katacağı rengin bir işareti olmuştur. Şehrimize birçok büyük futbol kulübünün gelecek olması şehrimize sadece sporda değil, turizm ve ekonomi alanlarında da başarıyı beraberinde getirecektir.

Her bir Hatay'lının alacağı Hatayspor bayrağı ve lisanslı ürünleriyle takımına bu yolda destek vermesi ve Hatayspor'umuzu desteklemesi, takımımızı bir üst lige taşıma yolunda birer tuğla taşı olacaktır.

Evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz. Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır!” dedi.

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
Ürgenpaşa Mahallesi içinden geçen Altınevler deresiden yayılan pis koku ve kötü görüntüler, Antakya’ya yakışmazken mahalle sakinleri sorunun giderilmesini bekliyor

 Antakya’nın nüfus açısından en kalabalık mahallelerinden biri olan Ürgenpaşa’da son günlerde hava sıcaklığının artmasıyla kronik sorunlar gün yüzüne çıkmaya başladı.

Ürgenpaşa Mahallesinin içinden geçen Altınevler Deresinden çevreye yayılan pis kokular ve kötü görüntülerin Antakya’ya yakışmadığı ifade edildi.

Bu konuda ziyaret ettiğimiz Ürgenpaşa Mahalle Muhtarı Emin Müftü, artan sıcaklıklar nedeniyle derenin geçtiği üst mahallelerden akıtılan kanalizasyon atıkları dolayısıyla çevreye çok pis kokuların yayıldığını belirterek mahalle halkı adına bu sorunun çözümü için Hatay Valiliğinden ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden yardım beklediklerini söyledi.

Hergün çok sayıda mahalle sakininin bizzat gelerek veya telefonla arayarak bu sorunu gündeme getirdiklerini belirten Muhtar Emin Müftü, kötü koku yanında dere içerisinde büyük fare ve yılanların cirit attığını, kötü görüntünün şehrin merkezinde olumsuz bir izlenim verdiğini ifade etti.

Bu konuda HBB yetkililerini ziyaret ederek durumu bildirdiğini belirten Muhtar Emin Müftü, sıcakların daha da artmadan bu soruna köklü çözüm getirilmesini mahalle halkı adına talep ettiğini sözlerine ekledi.

(Haber: S.Ergin)

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ
SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

 S.S Hatay Özel Halk Otobüsleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi başkanlığına bir süre önce seçilen Hanifi Kadife ve yönetim kurulu ayda 1 milyonu aşkın yolcu taşınsa da ücretsiz kartlar dolasıyla kooperatif üyeleri olarak zararda oldukları açıkladı.

Onlarca farklı kategoride ücretsiz yolcu taşındığını, 65 yaş üstü ücretsiz yolcu taşımada devletin otobüs başına 1000 ₺ verdiğini belirten Kadife taşınan yolcu sayısının aylık maliyetinin 6 bin ₺ olduğuna dikkat çekti.

Artan mazot fiyatları yedek parça ve tamir masraflarını, eleman ve aracın giderlerini karşılamakta zorluk çektiklerini ifade eden Hatay Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Hanifi Kadife Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili yetkililerle bir arada bu sorunlara çözüm getirilmesini talep etti.

Kadife "Toplamda 2018 yılında 2 Milyon 26 bin, engelli 456 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. 2019 yılının Ocak-Şubat-Mart aylarını kapsayan 3 ayda 65 yaş üstü 478 bin, engelli 120 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. Bu sayı otobüsün oturma kapasitesinin yarısını kapatıyor. Mağduriyetimizin giderilmesi için devlet büyüklerimizden çözüm bekliyoruz." dediler.

(Haber: S.Ergin)

Milli İrade Platformu kararını açıkladı;“Milletin Adamı” Erdoğan`ı destekleyeceğiz

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin Memur-Sen ve Bağlı sendikalar, ortak basın açıklamasında bulundu

Hatay Gazeteciler Cemiyetinde, Memur-Sen, Eğitim-Bir-Sen, Diyanet-Sen, Sağlık-Sen, Büro-Memur-Sen, Toç-Bir-Sen, Bayındırmemur-Sen, Enerji-Bir-Sen, Birlik-Haber-Sen, Bem-Bir-Sen, Ulaştırma-Memur-Sen, Emekli Memur-Sen) Ensar Vakfı ,İlim Yayma Cemiyeti , Kardelen Derneği ,Cansuyu Derneği, Aksa Derneği, Akabe Vakfı, Nergis Derneği , Yardımeli Derneği, Yunus Emre Derneği`nin yapılan ortak basın açıklamasından, Memur-Sen Hatay İl Temsilcisi Hasan Urhan, İsrail Devlet Başkanına “oneminute”, otuz yıl terör estiren örgüte “silahı bırak” diyebilen, Çözüm Sürecini sahiplenen “milletin adamı” Recep Tayyip Erdoğan`ı destekleyeceklerini belirterek şu ifadelerde bulundu.

“Millet olarak, ilk kez doğrudan kendi irademizle Cumhurbaşkanı seçeceğimiz ve siyasal tarihin akışına da etki edecek bir süreci yaşıyoruz. 12. Cumhurbaşkanının doğrudan milletin oylarıyla seçilecek olmasını, vesayeti tasfiye sürecinde son aşamaya gelindiğinin tescili olarak görüyoruz.

Milletin oylarıyla seçilecek 12.Cumhurbaşkanımız; istikbal, istiklal ve istikrar noktasında büyük bir ivme yakalayan ülkemizin demokratikleşme, sivilleşme ve özgürleşme yolculuğunun da liderliğini yürütecektir.

Biz, bu noktada, Türkiye`nin ihtiyaç duyduğu C.Başkanı profilini ve sahip olması gereken nitelikleri ifade edelim.

12. Cumhurbaşkanı, Türkiye Cumhuriyeti`nin lideri olacaktır. Türkiye, gelecek vizyonuna uygun olarak Lider Cumhurbaşkanı profiliyle, medeniyetin ihyası ve Yeniden Büyük Türkiye inşası sürecini hızlandırmalıdır. Türkiye`nin ihtiyaç duyduğu Lider Cumhurbaşkanı`nın Anayasa`da yazılanlar dışında vasıflara da sahip olması gerekir.

Milli İrade Platformu olarak; Vesayetle mücadele etme kapasitesi, demokrasiyi kurumsallaştırma hedefi olacak, küresel vesayetin bitirilmesinde cesur davranacak ve muhataplarına meydan okuyabilecek, İnsan hakları, insan onuru ve eşit vatandaşlığı önemseyecek, demokratikleşme sürecine hız katacak ve demokrasinin kurumsallaşmasına katkı sağlayacak, Sivilleşmeyi hızlandıracak, sivil toplum kuruluşlarıyla devamlı istişare halinde olacak, çözüm sürecini, devletin, ülkenin ve milletin birliğine dair hassasiyetleri koruyarak devam ettirecek, ekonomik istikrarın korunmasına ve ekonominin büyümesine katkı sunacak vizyona sahip olacak, Avrupa Birliği`nin demokratik standartlarını yakalama noktasında öncülük ederek, Birliğin demokrasi ve özgürlükler konusundaki çifte standart uygulamalarını sona erdirmek için mücadele edecek, bölgesel ve küresel risklere karşı inisiyatif alacak ve Dünya mazlumlarının sözcüsü olacak vizyona sahip Lider Cumhurbaşkanı istiyoruz.

Bizler, Türkiye`nin siyasi, ekonomik, kültürel ve toplumsal açıdan bugün ulaştığı seviyeye bakarak; geçmişte yaşadığımız sıkıntı ve baskıları, devletin karşı karşıya kaldığı küresel operasyonları, millet-devlet arasında çıkarılan çatışmaları ve bunları çıkaranları unutmadık, unutmayacağız.

Üniversite kapılarından geri çevrilen genç kızlarımızı, Kur`an Kurslarına gidemeyen çocuklarımızı, başörtülü olduğu için memurluğu sona erdirilen kadın kardeşlerimizi, Kürt olduğu için ötekileştirilenleri, evladıyla Kürtçe konuştuğu için jandarma şiddetine maruz kalan anneleri, kesintisiz eğitim uygulamasıyla kendi çocuklarına ve gençlerine zulm eden devlet aygıtını, katsayı uygulamasıyla siyaseten kast sistemine dayanan eğitim sistemini bu ülkede yaşadık. Kendi vatandaşını tehdit olarak görüp darbe yapan, muhtıra yazan ceberrut devlet hüküm sürdü Türkiye`de. Bir yandan ötekileştiren devlet, diğer yandan kan pazarı kuran terör örgütü geri gelmeyecek otuz bin canımızı ve çözümsüz otuz yılımızı çaldılar. 28 Şubat`ın zulmünün etki ve travmaları hala tam olarak bitmiş değil.

Evet, bugün bunların hiçbiri Türkiye`de sıkıntı olarak yok. Millet daha özgür, daha müreffeh, daha huzurlu. Yollarımız, havaalanlarımız, hastanelerimiz, üniversitelerimiz, köprülerimiz, barajlarımız her geçen gün artıyor. Hayat kalitemiz sürekli yükseliyor. Çözüm süreciyle birlikte terör ve terör mağduriyeti sona eriyor.

Kesintisiz eğitim yerine 4+4+4 sistemiyle çocuklarımız daha esnek tercihlerde bulunabiliyor. İmam-Hatip ortaokulları açıldı. Katsayı uygulaması sona erdi.

Kız öğrencilerimiz ve kadın kamu görevlisi kardeşlerimiz başörtüsüyle eğitim görebiliyor, kamu hizmeti sunabiliyor. Kamu görevlileri toplu sözleşme hakkına sahip kılınırken, işçilerin grev yasakları azaltıldı.

Hak ve özgürlüklerin esas, yasakların istisna olduğu bir Türkiye var artık. Filistin`in, Arakan`ın, Somali`nin yardımına koşan bir Türkiye var.

Türkiye, bölgesel ve küresel ölçekli konularda sözü dinlenen, tepkisi merak edilen bir ülke artık. Bütün bunlar, son on yıllık dönemdeki siyasi ve ekonomik istikrarın, demokratikleşme ve özgürleşme kararlılığının sonucudur.

Biz bu gerçekler ışığında, 12. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Milli İrade Platformu olarak;

Türkiye`nin bu dönüşüm hikayesine, reformist sürecine, özgürleşme ve demokratikleşme iradesine, vesayetin deşifresine ve tasfiyesine öncülük eden siyasi hareketin liderliğini yapan, dünya mazlumlarının sesi ve nefesi Türkiye fotoğrafını ortaya çıkaran, zulme ve zalime karşı diplomasinin sahte nezaketine sığınmadan tepki verebilen, İsrail Devlet Başkanına “oneminute”, otuz yıl terör esttiren örgüte “silahı bırak” diyebilen, Çözüm Sürecini sahiplenen “milletin adamı” Recep Tayyip Erdoğan`ı destekleyeceğiz.” dedi.

(Haber: Volkan Zarifgil)

5 yıl, 3 ay önce / 16.7.2014 10:49:44   

Erdoğan, Pazar günü Antakya`daCumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın 20 Temmuz Pazar günü Antakya mitinginde Hataylılarla buluşacağı açıklandı.

Dün AK Parti il binasında düzenlenen basın toplantısında İl Başkanı Murat Genco beraberinde il yöneticileriyle birlikte tüm Hataylıları mitinge davet ettiler.

AK Parti İl Başkanı Genco, Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan`ın Türkiye`nin son 12 yılda aldığı hizmetlere değineceğini belirterek şu açıklamalarda bulundu: Cumhurbaşkanı adayımız ve Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, 20 Temmuz Pazar günü saat 16.30`da Antakya`da İtfaiye meydanı olarak bilinen mevkide Hatay`lılar ile buluşacak.

Meydanda yapacağı miting ile halkımıza seslenecek olan Cumhurbaşkanı adayımız Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlara İlimizin ve ülkemizin AK Parti iktidarı döneminde son 12 yılda yapılan hizmetlerle ilgili açıklamalar yapacaktır.
`Yeni Türkiye sadece bize oy verenlerin, sadece bizi sevenlerin Türkiye`si değil, yeni Türkiye 77 milyonun Türkiye`si olacaktır`` diyerek, Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayan Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan`la gerçekleşmesi mümkündür.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin halk tarafından yapılması için halkın önüne sandık koyan ve tercihini bu yönde yapmak üzere imkan tanıyan bir partinin il başkanı olarak, o dönemlerde sandığa karşı gelenleri ve oylamada hayır oylarının çıkması için çaba sarf edenleri ne biz, ne de halkımız unutmadı. Allah`a çok şükür halkımızın o dönemde verdiği destek ile Cumhurbaşkanını halkın seçmesi yolunda AK Parti olarak %60`a varan oranda destek gördük.

10 Ağustos`ta inşallah millet ile devlet artık tam manasıyla, tam bir muhabbetle kucaklaşıyor. Aracılar,vesayetçiler aradan çekiliyor, Asıllar devreye giriyor. Millet artık cumhurbaşkanını kendisi tayin edecek.

Milletin çektiği çilelere son veren, SGK ile çalışanları tek çatı altında toplayıp hastane ayrımı olmaksızın istediği doktora istediği gibi muayene olan ve hastane eczanesinden değil, normal eczanelerden ilaçlarını temin eden bir toplum olduk.

Bir zamanlar acil durumlarda Avrupa`da yaşanan ve gıpta ile baktığımız o dönemler artık ülkemizde de hizmet verir duruma geldi. Acil durumlarda ambulans helikopterler ve ambulans uçaklarımız herhangi bir vilayetten bir doktorun talebi ile Ankara`dan gelerek hastamızı alıp tekrar Ankara`ya götürür duruma geldi.

İlimiz genelinde yapımına devam edilen 4 baraj ile susuzluğun önüne geçilmesi ve sulanabilir tarım arazilerinin %16`lardan %98 seviyesine yükselmesi için çalışmaları başlattık ve Allahın izni ile Samandağ, Defne, Antakya ile çevrelerinde bulunan tarımsal arazilerimizde dahil olmak üzere kaynak suyuna kavuşmuş olacağız. Bu yılsonu Gövde inşası tamamlanacak olan Karaçay Barajı su tutmaya başlayacak ve halkımız Batıayaz suyu içecektir. Reyhanlı barajı, siyasilerin korktuğu bir barajdı. Devletin bürokratları bu baraja sıcak bakmıyordu. Sağolsun Adalet eski Bakanımız sayın Sadullah Ergin`in girişimleri ile Reyhanlı Barajının temeli atıldı 11 Km uzunluğunda 28 metre yükseklikteki gövde ile Türkiye`nin en büyük dolgu barajı ilimizde yapılıyor. Menzelet projesi ile Kahramanmaraş Göksun`un karlı suları conba ve Hassa çevresine can katacaktır.

Arsuz yöresinde de Zilli Çayı olarak bilinen yerde Bir başka barajımızın inşasına geçildi. Susuzluğunun bu kadar had safhaya çıkacağı düşünülen bir coğrafyada yapımına devam edilen bu barajlar sayesinde ilimizin 50 yıllık su problemi çözüme kavuşmuş olacak. Çiftçimiz kapalı basınçlı sulama sistemi ile kayıpsız suya kavuşmuş olacak ve yer altı sularına kesinlikle dokunmayacaktır. Kuyulardan elektrik dinamoları ile sulanan tarlalardan elde edilen gelirin belli bir bölümü elektrik idaresine ödeniyordu. Böylelikle bununda önüne geçilmiş olacak.

Karayolu ağı olarak ilimiz duble yol bağlantısı yönünden ve devletin yatırımlardan gereği kadar nasibini alamayan yoksun fakir bir il`di. Şu an için bütün ilçelerimizde duble yol bağlantıları tamamlanmış yalnızca Yayladağ ve Altınözü ilçelerinde duble yol çalışmaları devam etmektedir.

Havaalanımız geçmiş dönemlerde yapımına geçilmiş ve kaderine terk edilmişti. İl Özel idaresi imkânları ile değil tamamlanması hizmete girmesi 30 yılı bulurdu. Kıt imkânlarla ayrılacak ödenekle havaalanımızın yerel kaynaklarla tamamlanması imkânsızdı. AK Parti iktidarı döneminde Ulaştırma Bakanlığı ile yapılan anahtar teslim anlaşma ile kısa sürede yapımı tamamlanan havaalanımız halkın havaalanı oldu ve çok kısa zamanda kendini ispatlayarak uçuş için bilet bulamaz hale geldik.

Trilyonluk yatırımların yapıldığı Hatay`ın kalkınması, büyümesi, gelişmesi için atılan bu adımlar kesinlikle belleklerden silinemez. İşte bunların yapılmasına en büyük destek veren ve ülkemizin gelişmesinde baş mimar olan Cumhurbaşkanı adayımız Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan 20 Temmuz Pazar günü Hataylılar ile buluşmak üzere İtfaiye meydanında saat 16.30`da olacaktır.” dedi.

(Haber:Sadullah Ergin-Hasan Kaya)

5 yıl, 3 ay önce / 16.7.2014 10:51:07   

Fikstürler 21 Temmuz`da çekilecekSpor Toto 2. ve 3. Lig fikstürleri 21 Temmuz`da çekilecek.

Spor Toto 2. ve 3. Lig fikstürler çekimi 21 Temmuz Pazartesi günü Ankara`da yapılacak. Marriott Otel`de TFF Olağan Mali Genel Kurulu`nun ardından başlayacak kura çekimlerine Spor Toto 2. ve 3. Lig kulüplerinin yetkilileri de katılacak.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 17.7.2014 10:23:40   

YARI FİNAL MAÇLARI BU AKŞAM BAŞLIYORŞehrimizde bulunan resmi kurum, oda ve derneklerin katılımıyla belli bir yaşın üstünde olanlara spor yapma imkanını sağlayan kardeşlik ve sevginin ön planda tutulduğu Erhan Aksay Futbol Turnuvasında yarı final maçları heyecanı yaşanıyor.

17 Temmuz Perşembe gecesi saat 22:30`da Nazım Koka futbol sahasında oynanacak olan ilk yarı final müsabakası Akademi Hastanesi ile Dimitri Azaroğlu Diş Hekimleri Odası arasında oynanacak.

İkinci yarı final müsabakası 18 Temmuz Cuma gecesi (Yarın) saat 22:30`da Alaattin Hayzaran Küçük Sanayi Sitesi ile Mehmet Rüstem Günay Öğretmenevi arasında oynanacak.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 17.7.2014 10:24:52   

ELEKTRİK KESİNTİLERİ DEVAM EDİYORAntakya ilçesine bağlı bazı mahallelerde elektrik kesintileri devam ediyor. Kesintilerden Karlısu ve Ekinci Beldeleri, Saraycık, Ballıöz, Doğanköy, Kisecik, Günyazı, Gülderen, Oğlakören ve Dikmece Köyleri, Otogar, Prime Mall AVM, TED Koleji, Fen Lisesi, 220. Hava Radar Kıta Komutanlığı etkilenecek. Cuma günü uygulanacak olan elektrik kesintisi saat: 07.00`de başlayıp saat: 19.00`a kadar devam edecek.

Toroslar Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, Hatay İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “18.07.2014 günü, 07:00-19:00 saatleri arasında, TEİAŞ Çalışması yapılacağından, elektrik kesintisi yapılacaktır. Elektrik kesintisinden, Antakya İlçesine bağlı, Karlısu ve Ekinci Beldeleri, Saraycık, Ballıöz, Doğanköy, Kisecik, Günyazı, Gülderen, Oğlakören ve Dikmece Köyleri, Otogar, Prime Mall AVM, TED Koleji, Fen Lisesi, 220. Hava Radar Kıta Komutanlığı etkilenecektir.

ABONELERİN DİKKATİNE

1-Elektrikle çalışan cihazlarınızı devreden çıkartınız

2-Yapılacak çalışmaların, programlı elektrik kesintisi için belirtilen saatten önce bitmesi halinde, kesintiden etkilenen yerlere çalışma bitiminden hemen sonra ilan edilen kesinti bitiş saatinden önce enerji verilebilir.

3-Jeneratör kullanan abonelerin kesinti esnasında güvenlik açısından şebeke ayırıcısını açmaları gerekir.

4-Elektrik kesintisi hakkında daha geniş bilgi için 186 Alo Elektrik telefon hattına başvurulabilir.” denildi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 17.7.2014 10:26:37   

Türkiye için yeni dönem açılacakİskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kurulduğu 2002 yılından itibaren ülkenin tüm sorunları üzerine büyük bir cesaret ve kararlılıkla giden AK Parti`nin, eğitimden sağlığa, ulaşımdan çevreye, temel hak ve özgürlüklere kadar birçok reform gerçekleştirmiş olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanının millet tarafından seçilmesi ile aynı zamanda Türkiye için yeni bir dönem açılacağını belirten Dingil, şu açıklamalarda bulundu: “10 Ağustos`ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sadece 12. Cumhurbaşkanı seçilmeyecek, Cumhurbaşkanının milletimiz tarafından seçilmesi ile aynı zamanda Türkiye için yeni bir dönem açılacaktır.

AK Parti`nin Cumhurbaşkanı Adayı, genel başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 20 Temmuz Pazar günü saat 16.30`da Antakya`da İtfaiye meydanında Hataylı hemşerilerimiz ile buluşacaktır.

Antakya`da gerçekleştirilecek mitingin ardından Cumhurbaşkanı adayımız İskenderun`a gelerek iftar programına katılacaktır.

Kimsesizlerin kimi, mazlumların hür sesi Dünya lideri, Sayın Başbakanımızın Hatay`a gelişi çok büyük bir önem arz etmektedir. Bizlerde Sayın Başbakanımızı karşılayarak üzerimize düşen görevimizi en iyi şekilde yapmak istiyoruz.

Milletin adamı, Başbakanımızın ilk turda halkımızın büyük bir teveccühü ile Cumhurbaşkanı seçileceğine yürekten inanıyoruz.

Bütün Hataylı kardeşlerimizi 20 Temmuz Pazar günü Antakya`da yapılacak olan mitinge ve ardından Başbakanımızın teşrifleri ile İskenderun`da yapılacak olan iftara bekliyoruz.

Tüm hemşerilerimizi bu tarihi ana şahitlik etmeye, milletin Cumhurbaşkanı adayını karşılamaya davet ediyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 17.7.2014 10:27:59   

Kimyeci`ye, ilkokul diploması hediye edildiAtatürk İlkokulu Müdür vekili Mustafa Öztürk ve beraberindeki heyetin gerçekleştirmiş olduğu ziyarette Başkan Kimyeci`ye İlkokul diploması hediye edildi. Atatürk İlkokulu Müdür vekili Mustafa Öztürk, Başkan İsmail Kimyeci`nin ilkokul diplomasını beş (Pekiyi) not ile hak ederek mezun olduğunu belirtti.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, yapılan ziyaret ve verilen sürpriz hediyeden dolayı teşekkür ederek, “Hediye edilen ilkokul diplomamdan dolayı sizlere ayrıca teşekkür ederim. Manevi yönden oldukça yüksek değeri olan bir hediye” dedi.

Önümüzdeki zamanlarda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol yapılarak okullarda çeşitli etkinlikler düzenleneceğini müjdeleyen Başkan Kimyeci, “Okullar bizler için önemli kurumların başında yer almaktadır. Okullarımıza ne kadar bakar ve yardım edersek, gelecek nesiller o kadar bilgili ve birikimli olur” dedi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 17.7.2014 10:29:04   

KİMYECİ, AK PARTİLİ GENÇLERİ KONUK ETTİAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, AK Parti Gençlik Kolları Genel Merkez yöneticileri, AK Parti Antakya ve Defne Gençlik Kolları İlçe Başkanları ile yöneticilerini makamında kabul etti.

Ziyarette AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Neslihan Cenk, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan danışmanı Ahmet Coşkun Çağlayan, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Büşra Tuğçe Yağcı`nın yer aldığı heyette Antakya Gençlik Kolları Başkanı Fatih Yüksel, Defne İlçe Başkanı Mustafa İşlek, yöneticiler Remzi Özkan, Mehmet Hattapoğlu, Bekir Demir ve Metin Faiz yer aldı.

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Neslihan Cenk, çeşitli görüşmeler yapmak üzere Antakya`ya geldiğini yapılan görüşmeler sonrasında Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci`ye hayırlı olsun ziyaretinde bulunduklarını ifade etti.

Yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Kimyeci, “Yerel hizmetler anlamında, gençlik kollarımız, kadın kollarımız ellerinden gelen hizmetleri fazlasıyla yapmaktadır.

Antakya İlçemizde yeni kurulan bir belediye olarak hizmet sunmaya başladık. Bu kapsamda teknik alt yapı ve sosyal belediyeciliği en güzel şekilde uygulama gayreti içerisinde olacağız.

Antakyamızı temiz arzulanan bir kent haline getirmek için imkânlarımızı seferber edeceğiz.

Kentimizin tarihi dokusunu ön plana çıkartacak projelerimizi çok hızlı bir şekilde devreye geçireceğiz” dedi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 17.7.2014 10:29:55   

Ramazan denetimleri aralıksız sürüyorRamazan ayında, gıda satışı ve üretimi yapan işletmelere yönelik denetimler yoğun bir şekilde sürüyor. İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü`nün halkın sağlığını korumaya yönelik denetimlerine, belediye`nin sağlık memuru ve gıda mühendisi de katıldı.

Ekiplerce, pastane, süt ürünleri, unlu mamüller imalat ve satışında bulunan işletmelerde temizlik ve hijyen kontrolü yapıldı. Ayrıca satışa sunulan yiyecek ve içeceklerin, imalatta kullanılan ürünlerin son kullanma tarihi de kontrol edildi. Kurallara uygun olmayan işletmelere işlem yapılan denetimde, son tüketim tarihi geçmiş meyve sularına imha edilmek üzere el konuldu.

Rutin denetimlerin Ramazan ayı dolayısıyla yoğunlaştırıldığını belirten Zabıta Müdürü Mehmet Uçucu, halkımızın sağlığıyla oynanmasına fırsat verilmeyeceğini ifade etti.

Zabıta Müdürü Mehmet Uçucu, “Ramazan ayında ve yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde denetimlerimizi arttırdık. Şehrimizin intizamı, halkımızın sıhhat ve huzuru için yaptığımız çalışmalarımızda halkımızdan destek ve duyarlılık bekliyoruz. Halkımız şikayetlerini bize bildirsinler. Çalışmalarımız aralıksız sürecektir. Halkımızın hizmetindeyiz” dedi.

Duygu sömürüsü yaparak vatandaşlardan haksız yoldan kazanç elde eden, dilenciliği meslek edinenlere de göz açtırmayan ekipler, yasalar çerçevesinde işlem yapıyor.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 17.7.2014 10:30:30   

Güvenlik tedbirleri görüşüldüHatay Valisi M. Celalettin Lekesiz`in başkanlığında düzenlenen toplantıda, ilk oylaması 10 Ağustos 2014 Pazar günü, ikinci oylaması 24 Ağustos 2014 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecinde ilimiz genelinde alınması gereken güvenlik tedbirleri görüşüldü.

Valilik Tayfur Sökmen Toplantı Salonu`nda gerçekleştirilen toplantıya; Hatay Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Çiğdem, Vali Yardımcıları Orhan Mardinli ve Kadir Sertel Otcu, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, İlçe Kaymakamları, İlçe Emniyet Müdürleri ve İlçe Jandarma Komutanları ile diğer yetkililer katıldı.

Bu seçimde ilk defa Cumhurbaşkanı`nın halkın oylarıyla belirleneceğini söyleyen Lekesiz, ilimizde seçim ile ilgili olarak gerekli güvenlik tedbirlerinin alındığını, halkın özgür iradesinin sandığa yansımasını sağlamanın önemli olduğunun altını çizdi.

Bildiğiniz gibi 2007 yılında yapılan Anayasa değişikliği ve arkasından 2010 yılında yapılan referandum sonucunda Cumhurbaşkanlığı seçimi halkın vereceği oylarla yapılacak diyen Lekesiz, alınacak güvenlik tedbirlerinde tüm kurum ve kuruluşlarımızın koordineli şekilde hareket etmesi ve işbirliği içinde çalışmasının öne-mine de değinerek, seçimlerin ilimiz genelinde güven ortamı içerisinde gerçekleşmesi temennisinde bulundu.

Toplantı; İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan konuya dair sunum ve karşılıklı görüş alışverişi ile devam etti.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 17.7.2014 10:31:10